Цікаве

Шавуот 2021: традиції та заборони свята

Шавуот, або єврейська П’ятидесятниця, – одне з головних свят в іудаїзмі. Щороку воно випадає на різні дати, оскільки відзначається 6 сивана, місяця єврейського місячно-сонячного календаря (2021 року – 17 травня).

Шавуот – це паломницьке свято, присвячене даруванню Тори на горі Синай при Виході з Єгипту. Згідно з переказами, саме цьогго дня пророк Мойсей отримав скрижалі Завіту з десятьма заповідями. Про головні традиції і заборони торжества розповідає 1News.

Шавуот: історія свята

Шавуот перекладається з івриту як “тижні”: маються на увазі сім тижнів, які відраховують починаючи з другого дня Песаха. 49 днів між Песахом і Шавуотом називаються Відлік Омера.

Відповідно до Старого завіту, на п’ятдесятий день після Виходу з Єгипту євреї наблизилися до гори Синай і отримали від Бога Тору, уклавши цим самим з Ним договір бути Йому “царством священиків та народом святим”, тобто всім серцем виконувати дані їм заповіді та по всьому світу поширювати знання про Бога.

Шавуот є офіційним вихідним днем в Ізраїлі, а за межами країни відзначається два дні. Так, 2021 року святкування починається після заходу сонця 16 травня і триватиме до заходу сонця 18 травня.

Мойсей отримує Скрижалі Заповіту, Синай, монастир Святої Катерини

 

Традиції свята Шавуот

У Шавуот, як і в багато інших свят у євреїв, святкують не лише певну подію, але й початок нового сезону. Зазвичай Шавуот відзначався в період, коли починалися жнива пшениці.

У давні часи в євреїв цього дня існувала традиція робити друге приношення. Для цього з пшениці свіжого помелу пекли два короваї та несли їх до Храму. Також жертвували найкращі перші плоди, фрукти.

Зараз у Шавуот у синагогах виносять сувій Тори і читають про те, як її було даровано, розповідають про закони святкування Шавуот, зачитують текст десяти заповідей. Також є традиція всю ніч напередодні свята читати Тору.

Листівка на Шавуот

Святковий стіл на Шавуот

До святкового столу на Шавуот традиційно подають молочну і борошняну їжу: пироги, торти, сир, кисломолочний сир, сметану, млинці, пиріжки – на честь того, що євреї після повернення до табору з гори Синай, задовольнялися молочною їжею.

Перед обідом на Шавуот їдять щось молочне, а м’ясні страви подаються пізніше в окремому посуді.

Свято врожаю

У сільськогосподарських регіонах Шавуот святкується як веселе свято першого врожаю, коли достигають сім видів, згаданих у Торі: ячмінь, пшениця, інжир, виноград, маслини, гранати та фініки.

До свята будинки та синагоги прикрашають зеленню, квітами і фруктами, а вікна – паперовими прикрасами. Діти вирушають на навчання в Шавуот вбрані вінками та з кошиками свіжих фруктів.

Шавуот 2021 року святкують 17 травня

 

Що не можна робити в Шавуот

У дні святкування Шавуот не можна працювати. Дозволяється лише приготування їжі та перенесення вогню.

Також категорично забороняється поститися. Уже ввечері з настанням свята заведено влаштовувати трапезу.

Джерело: Обозреватель

Back to top button