Цікаве

Шавуот 2020: історія та традиції єврейського свята

Одне з головних єврейських свят – Шавуот, або П’ятидесятниця в іудаїзмі, – відзначається щороку в різні дати. У 2020 році це 29 травня.

Історія свята Шавуот

У перекладі з івриту “шавуот” означає “тижні”, тобто сім тижнів, які відраховуються з другого дня Песаха. Шавуот святкують 6-го числа місяця сиван, на 50 день омера.

За біблійними переказами, на 50-й день після Виходу з Єгипту євреї наблизилися до гори Синай і отримали від Бога Тору, у такий спосіб уклавши з Ним договір бути Йому “царством священиків та народом святим”, тобто всім серцем виконувати ці десять заповідей і по всьому світу поширювати знання про Бога.

Свято є вихідним днем в Ізраїлі, а за межами Землі Ізраїльської відзначається два дні. Так, у 2020 році Шавуот починається після заходу сонця 28 травня і триватиме до заходу сонця 30 травня.

Традиції в Шавуот

У Шавуот, як і в багато інших свят у євреїв, святкують не лише певну подію, але й початок нового сезону. Зазвичай Шавуот відзначався в період, коли починалися жнива пшениці.

У стародавні часи у євреїв цього дня існувала традиція робити друге приношення в Храмі. Для цього з пшениці свіжого помелу пекли два короваї та несли їх до Храму. Також жертвували найкращі перші плоди, фрукти.

Зараз у Шавуот у синагогах виносять сувій Тори і читають про те, як вона була дарована, розповідають про закони святкування Шавуот, зачитують текст десяти заповідей. Також є традиція всю ніч напередодні свята читати Тору.

Святковий стіл у Шавуот

На святковий стіл у Шавуот традиційно подають молочну і борошняну їжу: пироги, торти, сир, кисломолочний сир, сметану, млинці, пиріжки – на честь того, що євреї після повернення до табору з гори Синай, задовольнялися молочною їжею.

Перед обідом на Шавуот їдять щось молочне, а м’ясні страви подаються пізніше в окремому посуді.

Свято врожаю

У сільськогосподарських регіонах Шавуот святкується як веселе свято першого врожаю, коли достигають сім видів, згаданих у Торі: ячмінь, пшениця, інжир, виноград, маслини, гранати та фініки.

До свята будинки та синагоги прикрашають зеленню, квітами і фруктами, а вікна – паперовими прикрасами. Діти вирушають на навчання в Шавуот вбрані вінками та з кошиками свіжих фруктів.

Що не можна робити в Шавуот

Також категорично забороняється поститися. Уже ввечері з настанням свята прийнято влаштовувати трапезу.

Джерело: Обозреватель
Tags

Останні новини

Back to top button
Close