Цікаве

Розстріл Майдану. Анонсували початок судового процесу над трьома ключовими фігурантами

Слідство щодо основних справ Майдану завершене на 80%. Про це заявив генпрокурор Юрій Луценко в ефірі телеканалу ZIK, передає 1News.

“Справа Майдану є справою номер один. У ній є два великих блоки. Перший — притягнення до відповідальності людей, які знаходяться на території України, це рядові і середнього рівня виконавці злочинного наказу про розстріли мирних людей. Всіх, кого вдалося встановити, затримати, пред’явити обвинувачення – перебувають у судах, їх 280 за різними кваліфікаціями. Середня і вища ланка —  втекла до Москви, подекуди — на тимчасово окуповану територію. Саме по цих справах – Януковича (екс-президент – ред.), Захарченка (екс-очільник МВС – ред.), Якименка (екс-голова СБУ – ред.) – ми закінчили слідство, і зараз суд дає дозвіл на заочне засудження. Це означає, що вже в наступному році за розстріл Майдану розпочнеться процес і над цими трьома”, – заявив Луценко.

За його словами, ГПУ також отримала або очікує відповіді з судів по справах екс-прем’єра Миколи Азарова, колишнього першого віце-прем’єра Сергія Арбузова, екс-міністра енергетики Едуарда Ставицького, Андрія та Сергія Клюєвих та інших функціонерів режиму Януковича.

“Таким чином, я можу сказати – основні справи Майдану і виконавців, і організаторів – слідство завершило відсотків на вісімдесят”, – запевнив генпрокурор.

Нагадаємо, раніше керівник департаменту спеціальних розслідувань Генпрокуратури Сергій Горбатюк заявив, що керівники правоохоронних органів та керівництво держави не зацікавлені у розслідуванні злочинів щодо Майдану.

Останні новини

Back to top button