Цікаве

Розшифровано давньоєгипетський папірус про загробне життя

Американським вченим вперше вдалося дослівно розшифрувати давньоєгипетський папірус під номером FMNH31324, пише 1NEWS з посиланням на lenta.ua.

Документ більш детально розповідає про загробне життя. Артефакт з 1894 року зберігається в Польовому музеї природної історії в Чикаго. Папірус був переданий колекціонером Едвардом Е. Ейером, який придбав його в Європі.

Дослідження показало, що древній текст був переписаний з першоджерела в епоху Птолемеїв або Риму в кінці I століття нашої ери. При цьому автор не просто скопіював, а переказав доступну для нього інформацію. Також в процесі не було допущено ніяких граматичних помилок, а значить переписувач був освіченим. Однак експерти не змогли з’ясувати ким він був. У той же час вчені відзначають, що в разі виявлення інших папірусів, написаних цією же людиною, швидше за все, вдасться їх ідентифікувати.

З’ясувалося, що древні письмена відносяться до фрагменту «Першої книги дихання», яку читали в процесі поховання померлої людини. Також в папірусі є заклинання з «Книги мертвих», які допомогли фахівцям доповнити її і більш точно зрозуміти сенс. Експерти встановили структуру оповіді і отримали нову інформацію про обожнювання померлих і їхньому уявленні до товариства богів.

На жаль, папірус має значні пошкодження, тому частину інформації відновити не вдалося. Датований він приблизно періодом між другою половиною першого століття до нашої ери і кінцем першого століття нашої ери, аж до початку другого століття нашої ери.

 

 

 

 

Tags

Останні новини

Back to top button
Close
Close