Цікаве

Розроблено алгоритм автоматичного дешифрування древніх «мертвих» мов

Вчені з США розробили технологію машинного навчання, здатну самостійно розбиратися в мертвих мовах, інформує 1NEWS з посиланням на lenta.ua.

Система на основі ШІ, представлена співробітниками Массачусетського технологічного інституту, може в автоматичному режимі знаходити зв’язки між мовами.

Вивчення загублених мов – комплексна задача, важлива не тільки з лінгвістичного інтересу, а й для отримання доступу до масивів древніх знань. Велика частина мертвих мов слабо представлена в письмовому вигляді, тому алгоритми штучного інтелекту буксують в їх дешифрування через нестачу вхідних даних.

Але тепер фахівці лабораторії штучного інтелекту (CSAIL) MIT зробили справжній прорив у цій сфері, створивши алгоритм автоматичної розшифровки зниклих мов. Система працює навіть без наявності вивчених родинних мов, завдяки чому може повністю самостійно визначати зв’язки між різними мовами.

“В основі системи – базові принципи розвитку мов, отримані завдяки історичному мовознавству. У кожної мови є набір передбачуваних варіантів розвитку, і знаючи про це, ми змогли створити ШІ, за допомогою якого можна аналізувати мертві мови на новому рівні якості”, – розповідають американські дослідники, додаючи, що нова технологія допоможе вирішити цілий комплекс існуючих лінгвістичних загадок.

 

 

 

 

 

Tags

Останні новини

Back to top button
Close
Close