Цікаве

Рожевий місяць: очікується найяскравіша повня 2020 року

8 квітня 2020 року о 5:39 ранку Місяць наблизиться до своєї найближчої точки до Землі у 2020 році – на відстань в 356,9 тисяч кілометрів. Ця подія майже повністю збігається з повним місяцем. Перигей разом сформує найбільший і найгарніший повний місяць у 2020 році, його в народі ще називають “супермісяцем”, а ще в випадку з квітневою подією – “Рожевим Місяцем”, розповідає 1News.

Супермісяць виникає тоді, коли Місяць наближається на мінімальну відстань (перигей) до планети в період повного місяця. В цей відносно короткий час створюється дивовижний ефект – Місяць видається спостерігачеві набагато більшим за розмірами, ніж зазвичай, особливо, коли вона знаходиться дуже близько до горизонту.

Оптичний ефект гігантизму посилюється, коли низький над горизонтом Місяць зависає поруч з деревами, будівлями та іншими об’єктами на передньому плані. Зрештою, виходить зовсім фантастичне видовище – в цей момент фотографи можуть зробити безліч приголомшливих знімків.

Рожевий і Великодній Місяць

Чому квітневий повний місяць зазвичай називають “Рожевим Місяцем”? Цю назву дали американські племена в честь появи в квітні перших польових диких квітів, зокрема, диких флоксів. У США такі квіти часто називають “рожевими мохами”. Тобто, незважаючи на назву, насправді місяць не буде рожевим.

Повний місяць у вівторок також буде першим повним місяцем весняного сезону. Його ще називають “Великоднім Місяцем” – він допомагає встановити точну дату Пасхи. Загальне правило таке: перша неділя після появи “Великоднього Місяця” позначається як Великдень. І дійсно, після повного місяця у вівторок, 7 квітня, наступної неділі (12 квітня) випадає на католицький Великдень.

Але на цьому назви не закінчуються. Квітневий повний місяць в народі також називають “трав’яний Місяць”, “яєчний Місяць” і “рибний Місяць”. В цей день наш природний супутник Землі не повинен виглядати рожевим. Тому насправді Місяць може виглядати не рожевим, а скоріше жовтим, помаранчевим або червоним – в залежності від атмосферних умов.

Вплив Супермісяця 2020 на Землю

Майже повний збіг повного місяця у вівторок з перигеєм призведе до значного збільшення припливів і відливів океану: припливи будуть вищим, ніж зазвичай, а відливи, відповідно, нижчим. Будь-який прибережний шторм у морі в цей час майже напевно посилить проблеми прибережних повеней. Такий екстремальний прилив відомий як “прилив весняного перигею”.

Джерело: Сьогодні

Tags

Останні новини

Back to top button
Close