Цікаве

Рожеве озеро: де знаходиться та які лікувальні властивості має

А чи знаєте ви, що в цілющих вод Мертвого моря є вітчизняний аналог? Та ще й який! Оздоровитися і побачити це диво природи можна не виїжджаючи за межі України. Досить лише потрапити в село Григорівка Херсонської області – саме там розташоване Рожеве озеро, яке відоме своїми цілющими властивостями і, звичайно, кольором води. Його ще називають Лемурійським або раповим, розповідає 1News.

Як рекомендують “лікуватися” на озері?

Солі в літрі води з Рожевого озера на 50 г більше, ніж у Мертвому морі! А в ропі – 35% солі, в той час як в Ізраїльському – 33%! Так само, як і в Мертвому морі, в ньому неможливо потонути, бо велика кількість солі “тримає” на воді, тож можна лежати та релаксувати.

Рожеве озеро на Херсонщині

За 50 метрів від озера знаходяться сиваські грязі, також лікувальні. За словами місцевих, повний “лікувальний цикл” виглядає так: ви купаєтеся в Рожевому озері близько 30-40 хвилин, наносите грязюку на тіло (приблизно 30 хв), змиваєте її (на території є душ) і знову занурюєтеся в озеро. Опісля деякий час не змивайте сіль, яка залишилася на тілі після купання, бо вона лікувальна.

Територію можна назвати повністю облаштованою. Це швидше дикий курорт, але прісна вода і туалет, а також альтанки для відпочинку за досить помірну плату тут є.

Які лікувальні властивості Рожевого озера?

Що лікує Рожеве озеро? Вважається, що воно має цілу низку лікувальних властивостей. Саме це і приваблює сюди туристів. Вода Рожевого озера збагачена мінералами (магній, калій, йод, бром), також в ній – ортоборна кислота, вуглеводи, солі. Також рожева вода насичена бетакаротином, вітаміном молодості.

Особливо корисна рожева вода для профілактики захворювань шкіри (особливо псоріаз, атопічний дерматит та інші патології, які складно піддаються традиційному лікуванню), хронічних захворювань суглобів (артритів, поліартритів, артрозів), захворювання судин, верхніх дихальних шляхів (особливо риніти, ангіни, гайморити), а також позитивно впливає на нервову систему, прекрасно справляючись з безсонням, вегето-судинну дистонію, зміцнює імунну систему, а також корисна при гінекологічних та урологічних проблемах.

Лікування сивашською гряззю

А в поєднанні з сиваською гряззю ефект подвоюється! До слова, сиваська грязь сертифікована і офіційно визнана лікувальною, продається в шести країнах Європи.

Важливо: перед поїздкою на Рожеве озеро обов’язково проконсультуйтеся з лікарем, бо є протипоказання.

Як з’явилося Рожеве озеро в Херсонській області

Зараз Рожеве озеро – це унікальний цілющий ресурс. Розміщується воно безпосередньо поруч з озером Сиваш. А рожеве поле перед цим озером, що складається суцільно з рожевої ропи, неможливо не помітити на в’їзді в Григорівку.

Рожевий колір надає воді бактерія Дуналіелла Солоноводна. Стосовно самого озера, з’явилося воно випадково і відносно недавно: в 60-х роках минулого століття. Радянський військовий літак зазнав аварії, в результаті чого відбувся вибух і утворилася вирва. А вона, в свою чергу, поступово заповнилася солями з озера Сиваш, оскільки є його східною частиною, по суті. До речі, в перекладі з татарської “Сиваш” так і перекладається – “грязь”!

До чого треба бути готовим?

Поки що це справжній бальнеологічний, але дикий курорт. Можливо, коли-небудь тут побудують великий курорт, але поки доводиться задовольнятися тим, що є – то є, тільки природними дарами і практично повною відсутністю повноцінної інфраструктури.

 

Рожеве озеро в Україні

 

Зате природа віддає все з лишком. Це дійсно місце, де відновлюються сили. А зупинитися можна в одній з садиб в приватному секторі – в Григорівці майже в кожному будинку здають житло туристам.

До речі, найсмачніші кавуни, дині та помідори, а також виноград, кажуть, ростуть саме в цьому селі. А ще тільки в Херсонській області найбільша кількість сонячних днів в Україні. Тому приїхати сюди хоча б раз обов’язково потрібно. Тим більше, що до інших цікавих місць Херсонщини, в тому числі курортних Скадовська, Генічеська та до заповідника Асканія-Нова, тут рукою подати.

А як доїхати?

Сюди щорічно приїжджають тисячі іноземців! А ось наші співвітчизники, як виявилося, мало що знають про таке дивовижне цілюще місці, і тим більше, дорогу до нього. Розповідаємо.

Розташована Григорівка за 17 км від автодороги Каховка-Армянськ, це Західна частина Азовського узбережжя, близько 100 км від Херсона. Якщо їхати на Рожеве озеро з Херсона, потрібно тримати курс на Чаплинку, потім – поворот на Григорівку (від Чаплинки це близько 15 км), орієнтуватися за вказівниками. На під’їзді до озера є вітряна станція – не помилитеся.

GPS-координати: 46.241234, 33.736129

Джерело: Сьогодні

Back to top button