Цікаве

«Росія отримала черговий ляпас»: ООН посилила резолюцію стосовно Криму

Третій комітет Організації Об’єднаних Націй посилив резолюцію Генеральної асамблеї про стан справ із правами людини в окупованому Криму. «За» проголосував 71 представник, «проти» – 25, ще 77 осіб утрималися. Сам документ оприлюднений на сайті Генеральної Асамблеї ООН.

Генеральна Асамблея ООН

Рішення підтримав також Президент України Петро Порошенко.

«Вітаю рішення Третього комітету щодо посиленої резолюції ГА ООН про стан прав людини в Криму!  Вдячні співавторам рішення та всім нашим союзникам за потужний сигнал російській окупаційній владі щодо  міжнародної єдності і солідарності в питанні деокупації Криму», – написав у своєму Твіттері Президент України.

Голова Меджлісу кримськотатарського народу Рафат Чубаров також привітав рішення ООН. «Росія отримала черговий ляпас в ООН. Зі 173 держав, які проголосували за оновлену резолюцію «Положення у сфері прав людини в Автономній Республіці Крим та місті Севастополі (Україна)», голоси розділилися наступним чином: «ЗА» – 71 (41%), «ПРОТИ» – 25 (14,5% ), «УТРИМАЛИСЯ» – 77 (44,5%). Практично ми повторили результати минулорічного голосування (з мінусом в 2 голоси), коли відповідну резолюцію підтримали 73 країни, а «ПРОТИ» виступили 23 країни», – написав на своїй сторінці у Facebook Чубаров.

За його словами, МЗС України, українські дипломати та наші партнери – співавтори проекту резолюції, а таких було 40 національних делегацій, а також країни, які підтримали позицію України при голосуванні, гідні найщиріших слів подяки.

Як повідомила 1News прес-служба прокуратури АР Крим, за усіма фактами, що згадуються в проекті резолюції про стан прав людини в окупованому Криму, прокуратурою автономії розпочаті кримінальні провадження

«Порушення прав людини, примусове переселення, незаконне відчуження приватної власності, незаконне встановлення РФ своїх законів на території Автономної Республіки Крим та міста Севастополя, оголошення Меджлісу кримськотатарського народу екстремістською організацією і заборона його діяльності, обмеження права на освіту українською і кримськотатарською мовами, заборона діяльності окремих культурних та релігійних установ, правозахисних організацій та засобів масової інформації, незаконні затримання та винесення вироків – по усіх цих фактах прокуратурою автономії розпочаті кримінальні провадження. Не зважаючи на неможливість проведення слідчих дій безпосередньо на території півострову, правоохоронними органами Криму активно проводиться розслідування, збираються докази, у тому числі, і для подальшої передачі їх для розгляду у міжнародних судових інстанціях», – прокоментував схвалення проекту резолюції прокурор Автономної Республіки Крим Гюндуз Мамедов.

прокурор Автономної Республіки Крим Гюндуз Мамедов

Також він зауважив, що перше інформаційне повідомлення щодо незаконного привласнення майна на тимчасово окупованій території півострову Крим, яке прокуратура готувала спільно з неурядовими правозахисними громадськими організаціями, готове для скерування до Міжнародного кримінального суду.

«Схвалення комітетом Генеральної Асамблеї ООН проекту резолюції в черговий раз доводить світові факт окупації півострову Російською Федерацією та є впевненим кроком до деокупації. А також, сподіваюся, що у грудні поточного року, вже на пленарному засіданні Генеральної Асамблеї,  ми отримаємо позитивне рішення і як результат – примушення виконання резолюції Російською Федерацією», – зазначив Гюндуз Мамедов.

Резолюція, зокрема, закликає Росію повністю і негайно виконати постанову Міжнародного суду від 19 квітня 2017 року про тимчасові заходи у справі, що стосується застосування Міжнародної конвенції про боротьбу з фінансуванням тероризму та Міжнародної конвенції про ліквідацію всіх форм расової дискримінації (Україна проти Російської Федерації).

Нагадаємо, 1 листопада Україна офіційно внесла в Третій комітет Генеральної Асамблеї ООН оновлений проект резолюції з прав людини в окупованому Криму.

У російській Раді Федерації заявили, що внесення оновленого проекту резолюції з прав людини в окупованому Криму в ООН та інші документи, які вносяться Україною в різні міжнародні організації спрямовані виключно на повернення цієї території.

Tags
загрузка...

Related Articles

Back to top button
Close