Рамадан 2021: дата, історія та мета мусульманського посту
Рамадан, місяць обов’язкового посту і один з п’яти стовпів віри в мусульман, 2021 року почнеться 13 квітня і триватиме до 13 травня.
Завершується Рамадан святом розговіння Ід аль-Фітр, або Ураза-Байрам. Про те, як правильно дотримуватися посту і що заборонено в цей час, розповідає 1News.
Точна дата Рамадану 2021 року
Рамадан тісно пов’язаний з місячним мусульманським календарем, тому щороку випадає на різні дати. 2021 року першим днем посту є 13 квітня.
Останній день Рамадану – 12 травня, а 13 травня мусульмани відзначатимуть свято розговіння Ураза-байрам. Всього піст триватиме 30 днів.
Мета Рамадану
Рамадан є одним з п’яти стовпів ісламу.Його мета – зміцнення віри, приборкання пристрастей та інстинктів, духовний розвиток, переосмислення способу життя й пріоритетів.
Для мусульман піст – це можливість показати Аллаху силу своєї віри. Вважається, що Рамадан допомагає очистити душу і стати ближчим до Бога. Важливо при цьому щиро прийняти всі обмеження – інакше піст втрачає будь-який сенс.
Що не можна робити в Рамадан
У Рамадан мусульмани повністю відмовляються від вживання їжі та пиття в денний час – від сходу сонця (після ранкової молитви) і до заходу.
Також забороняються розваги, куріння, заняття любов’ю і навіть думки про порушення заборон. Після заходу сонця життя тих, хто поститься, повертається до звичного русла.
Що потрібно робити в Рамадан
Удень мусульмани читають Коран і ревно моляться, причому до молитви слід проявити Ніят – щире бажання звершити пост, не порушивши його діями або думками. Ніят бажано промовити вголос.
Крім того, в Рамадан належить робити добрі справи, подавати милостиню.
- повноліття (критерієм є статеве дозрівання),
- здоровий глузд, відсутність душевних розладів,
- фізичне здоров’я.
Хто може не поститися в РамаданЗаборони Рамадану не поширюються на вагітних жінок і матерів, що годують,неповнолітніх, літніх, а також людей з різними захворюваннями, включаючи душевні розлади.
Ті, хто перебуває в довгій подорожі, також можуть пити і їсти в Рамадан. Однак пізніше їм слід компенсувати всі пропущені дні посту.
Завершення посту та підготовка до Ураза-байраму
Свято розговіння (араб. Ід аль-Фітр, тюрк. Ураза-байрам), яке завершує Рамадан, – друге за значимістю (після Курбан-байраму) торжество в ісламі. Воно символізує подолання найважчого випробування в ім’я Бога.
Підготовка до закінчення посту починається заздалегідь: люди роблять генеральне прибирання, готують святкові страви і святковий одяг.