Цікаве

Ракета з українським двигуном зазнала аварії після запуску у Франції

Через вісім хвилин після запуску місії Vega Flight VV17, після першого запалювання двигуна розгінного блоку Avum, було виявлено відхилення від траєкторії, що спричинило припинення місії

Ракета-носій легкого класу Vega, яка була виготовлена за участі України, зазнала аварії після запуску у Французькій Гвіані.

Про це йдеться у пресрелізі французької компанії-оператора Arianespace, – інформує 1NEWS.

«Через вісім хвилин після запуску місії Vega Flight VV17, після першого запалювання двигуна розгінного блоку Avum, було виявлено відхилення від траєкторії, що спричинило припинення місії», – йдеться у пресрелізі.

У компанії додали, що наразі проводиться аналіз даних телеметрії для встановлення причини невдалої місії.

За даними порталу Space, на борту ракети були два європейські супутники – іспанський SEOSAT-Ingenio та французький TARANIS.

На початку вересня 2020 року у Французькій Гвіані відбувся успішний пуск європейської ракети-носія легкого класу Vega, виготовленої за участю України.

ДП «КБ «Південне» розробило у цьому проєкті блок маршового двигуна (БМД) РД-843, який використовується у складі рідинної рушійної установки 4-го ступеня РН Vega, а серійно виготовили на ДП «ВО Південний машинобудівний завод».

Джерело: Укрінформ

Останні новини

Back to top button