Цікаве

Ракета, створена за участі України, вивела на орбіту понад 50 супутників (ВІДЕО)

Блок маршового двигуна ракети виготовило держпідприємство "ВО Південний машинобудівний завод"

3 вересня 2020 року з космодрому Куру у Французькій Гвіані відбувся 15-й успішний пуск європейської ракети-носія легкого класу Vega. Блок маршового двигуна виготовило держпідприємство “ВО Південний машинобудівний завод”.

Про це повідомляє 1NEWS.

“В рамках програми Європейського космічного агентства під назвою Small Spacecraft Mission Service ракета-носій Vega вивела на сонячно-синхронну орбіту 53 мікро- та наносупутників: 7 мікросупутників вагою від 15 кг до 150 кг та 46 кубсатів. Ці космічні апарати, які належать 21 організації з 13 країн, призначені для обслуговування різних програм, включаючи спостереження за Землею, телекомунікації, науку, технології та освіту”, – йдеться у повідомленні.

Зазначається, що блок маршового двигуна РД-843, який використовується у складі рідинної рушійної установки 4-го ступеня РН Vega, розробило ДП “КБ “Південне” та серійно виготовляє ДП “ВО Південний машинобудівний завод”.

“Відмінною особливістю БМД РД-843 є можливість багаторазового запуску під час польоту (до 5 включень), завдяки чому забезпечується розведення супутників на різні орбіти. Зараз тривають роботи з покращення характеристик двигуна з метою розширення діапазону виведених корисних навантажень”, – заявили в бюро.

Джерело: Конструкторське бюро “Південне”

Tags

Останні новини

Back to top button
Close
Close