Письмена цивілізації хеттів знайшли у Туреччині
Лувійський ієрогліфічний напис з хетської епохи виявлено в селі Караорен в Коньї, в даний час він вважатися одним із значних археологічних відкриттів, повідомляє 1NEWS з посиланням на lenta.ua.
На півдні Туреччини вчені знайшли артефакт, який датується періодом цивілізації хеттів. На камені, знайденому в покинутому будинку, виявлені древні письмена. Колишній власник будинку повідомив, що взяв камінь на руїнах, які перебували недалеко. Артефакт має великі розміри, з цієї причини люди вирішили розколоти його на дві половини. На другій частині був ієрогліфічний напис, але його втратили в 2015 році.
Напис, розташований на косяку старого будинку, виявлено в 2020 році, проте лише нещодавно у наукових співробітників вийшло його розпізнати. Він являє собою текст, який написаний хетськими ієрогліфами. Його можна датувати епохою цивілізації хетів, зниклої таємничим чином. Напис, судячи з усього, вибили на камені 3,3 тисячоліття тому. Фахівці зробили висновок, що змогли виявити частину запису ієрогліфами епохи хетського царя Тудхалія IV.
«Таких написів небагаьл. Завдяки цим написам виявляються невідомі факти про хетську епоху »зазначив Чігдем Манер, академік факультету археології та історії мистецтв Університету Коч, який займався пошуками частини тексту.
Дана знахідка вважається однією з найважливіших за минулий рік. Другу частину тексту, вибитого на камені і втрачено, на даний момент вона розшукується вченими. Камінь є дуже важливим, з цієї причини до пошуків підключили Інтерпол. Текст залишається не розшифрованим, але експерти припустили, що в посланні містяться історія і місце розташування царства Хатти.
На даний момент камінь з написом демонтували