Цікаве

Путін розповів Макрону про “російського” Ярослава Мудрого: соцмережі обурюються

Президент Росії Володимир Путін під час прес-конференції з французьким президентом Еммануелем Макроном заявив, що Ярослав Мудрий був “російським князем”. Крім того, він згадав і його дочку Анну Ярославну, яка була королевою Франції, також запевняючи в її російському походженні.

May 15, 2017 - Beijing, China - Chinese President Xi Jinping, right, and Russian President Vladimir Putin shake hands at the start of the Belt and Road Forum for International Cooperation May 15, 2017 in Beijing, China. Thirty heads of state gathered in Beijing to reaffirm their commitment to build an open economy and ensure free and inclusive trade. (Credit Image: © Alexei Nikolsky/Planet Pix via ZUMA Wire)

Про це на своїй сторінці у Facebook написав український журналіст Роман Цимбалюк. Передає 1News з посиланням на Обозреватель.

“Вкрасти історію. Путін на прес-конференції вирішив дати урок історії Макрону. На його думку, відносини Росії і Франції почалися не від Петра 1 “царя реформатора”. А від “російської” Анни – дочки “нашого” Ярослава Мудрого, яка була дружиною короля Генріха 1, королевою Франції. “Російської”, Карле!” – написав Цимбалюк.

Він наголосив, що такими темпами пам’ятників киянам у Росії стане більше.

Цимбалюк додав, що всі особи, які пов’язані з Києвом, РФ хоче зробити “російськими”.

“Це що обгрунтування, чому сучасна Росія може вбивати українців сьогодні, захоплювати території сусідньої країни? Так у Франції це навряд чи зрозуміють – аж надто довго і багато воювали в Європі, щоб заспокоїться і перестати рухати кордону”, – наголосив він.

Також на заяву Путіна відреагувала віце-спікер Верховної Ради Ірина Геращенко.

“Ярослав Мудрий – російський князь, а Анна Ярославна – російська княжна?… А Київ тоді – російське місто, як і Крим – російська вотчина? На кого це розраховано? Крім, звичайно, внутрішнього користувача, Русь – це апроірі синонім Росія. шизофренія, яка має насправді одну мету – виправдати агресію і захоплення українських земель”, – написала вона.

“Путін – змія, щойно на прес-конференції у Версалі з Макрона присвоїв нашу Анну Ярославну. Сказав, що вона дочка їхнього російського князя Ярослава Мудрого. #ЯрославМудрийнаш! Руки геть!” – відреагувала журналіст Тетяна Висоцька.

“Вкрали історію України в 17 столітті, продовжують в цьому. Пора написати популярну історію України. Не для школи, тому що там повний капець, а для світу”, – написав директор Агентства моделювання ситуацій Віталій Бала.

=

“Путін Макрона втирав, що дочка київського князя Ярослава Мудрого Анна, яка вийшла заміж за французького монарха, була найсправжніша “російська наша принцеса”. Я боюся, вони скоро весь центр Москви пам’ятниками київським князям утикають. От як їх від порожнечі внутрішньої корячить”, – додав Олексій Нестеренко.

Tags

Останні новини

Back to top button
Close