Цікаве

Психологи пояснили, чому людям дуже подобається дивитись різдвяні фільми

Святкові фільми відомі тим, що дотримуються передбачуваної формули – від структури сюжету до декорацій і конкретних святкових мотивів, а нашому мозку насправді подобається визначеність, особливо в період пандемії

A young mother and her little daughter, dressed in Santa Claus hats, are watching movies and eating popcorn while sitting on the couch at home. Christmas concept

В зимовий період багатьом до вподоби дивитися різноманітні різдвяні фільми.

Новорічні стрічки часто дуже подібні між собою за сюжетом і проблематикою, проте продовжують викликати неабияку зацікавленість, – розповідає 1NEWS.

При цьому в різдвяний час аудиторію захоплюють не лише культові стрічки, а й маловідомі фільми зі святковою тематикою.

Психологи пояснили, чому різдвяне кіно таке популярне серед глядачів.

Святкові фільми відомі тим, що дотримуються передбачуваної формули – від структури сюжету до декорацій і конкретних святкових мотивів, а нашому мозку насправді подобається визначеність, особливо в період пандемії.

“Людський мозок любить закономірності і передбачуваність, особливо коли ми в стресі. Знання, чого очікувати, може розслабити, тому що воно показує життя набагато простішим, без невизначеності та складнощів”, – пояснює сімейний психотерапевт Каті Мортон.

Він вважає, що в цьому році люди можуть дивитися такі фільми ще більше, тому що вони пропонують прості рішення дуже складних проблем,

Наприклад, пошук партнера, вирішення конфліктів у відносинах, подолання дитячих травм, горе коханої людини, возз’єднання сім’ї та багато іншого.

“Нас можуть зацікавлювати прості рішення, тому що в повсякденному житті може бути більше питань, ніж відповідей”, – пояснює психолог.

Людям подобається думати про хороше. Позитивні фільми можуть підняти моральний дух у важкі часи.

Статистика показує, що депресія наростає під час свят.

Хоча фільм може бути не таким вже якісним, він дає деяким людям тимчасовий проблиск оптимізму”, – розповідає сімейний терапевт Санія Мейо.

Цьогорічні свята проходять доволі стресово. Експерти поясюють, що в такий час глядачам хочеться зануритися у атмосферу, де проблеми легко вирішуються і завжди перемагає добро.

Вони забезпечують втечу для задоволення певних потреб

Люди дивляться фільми телебачення для задоволення власних потреб.

Наприклад, глядач може отримати емоційне задоволення спостерігаючи за романтичним сюжетом або переживаючи емоції симпатичного персонажа.

Крім того, фільми дозволяють відволіктися і тимчасово уникнути напруги та стресу в нашому житті.

Навіть якщо ми знаємо, що сюжети нереалістичні, ці фільми задіюють ту частину нас, яка наважується мріяти і використовувати нашу уяву.

Паралельно спостерігаємо за неймовірними історіями та щасливими кінцями.

Джерело: УП.Життя

Останні новини

Схожі записи
Close
Back to top button