Цікаве

Прискореними темпами у Тихому океані зростає вулканічний острів

Вулканічний острів, розташований приблизно в тисячі кілометрів на південь від Японії відчуває «потужний сплеск зростання». Нісіношіма, що вперше з’явилася в морі в 1970-х роках, менш, ніж за місяць збільшився ще на 150 метрів, інформує 1NEWS з посиланням на lenta.ua.

Тільки з 2015 року Нісіношіма виріс в 12 разів у порівнянні зі своїми розмірами коли він об’єднався з меншим островом, створеним підводним вулканом. Протягом більше місяця в 2015 році підводний вулкан в Тихому океані вивергав попіл і магму на поверхню і високо в повітря.

Драматичне нарощування створило новий острів, недалеко від узбережжя Тонга, в регіоні, відомому як Кільце Вогню. Було виявлено, що острів, званий Хунга Тонга, має ширину близько одного кілометра і складається в основному з попелу. Але через його слабку структуру експерти вважали, що маленький острів дуже швидко зруйнується в воді.

Проте, цей маленький острівець злився з Нісіношімой, в результаті чого більший острів виріс в 12 разів у порівнянні зі своїми більш ранніми розмірами.

За останні місяці були зафіксовані численні виверження на Нісіношімі, які додали землю до його поверхні.

Берегова охорона Японії повідомила про потужний вибух, в результаті якого утворився густий темний попелястий шлейф, який піднявся приблизно високо в повітря. НАСА випустило супутникове зображення від 4 липня, яке показує теплову характеристику викидів лави та охолодження попелу темного шлейфу, що дме на північ.

Офіційні представники Японії кажуть, що діяльність почалася приблизно в кінці травня, і 3 липня вулканічний шлейф піднявся до 4,5 км, а на наступний день був виявлений попіл на 8 кілометрів – найвищий з усіх зареєстрованих з 2013 року.
Професор Токійського технологічного інституту Ногамі Кенджи сказав, що вулкан, схоже, зараз є найактивнішим і підживлюється «величезними запасами підземної магми». При цьому наголошується, що з 19 червня по 3 липня південна частина острова розширилася майже на 150 метрів.

 

 

 

 

Останні новини

Back to top button