Цікаве

При якому пульсі потрібно викликати швидку: розповідає кардіолог

Лікар-кардіолог зазначив, що не слід намагатися знизити високу частоту серцевих скорочень самостійно.

Здоров’я серця не залежить від віку, і проблеми можуть з’явитися навіть поза факторами ризику. Є кілька показників, на які варто звернути увагу і звернутися до лікаря. Це артеріальний тиск, індекс маси тіла, ліпідний спектр, глюкоза і глікований гемоглобін, а також частота серцевих скорочень (ЧСС).

Підраховувати ЧСС потрібно в стані спокою при комфортній температурі приміщення, в нормі пульс від 60 до 100 ударів в хвилину. Лікар-кардіолог заявляє, що, якщо пульс не визначається або перевищує 150 ударів в хвилину, слід викликати швидку.

Якщо ж в спокійному стані пульс становить більше 90 ударів в хвилину і протягом години не знижується, також варто звернутися до лікаря. І якщо у молодих підвищена ЧСС може бути пов’язана з регуляцією нервової системи, то у літніх людей це буде свідчити про порушення роботи серця.

“Якщо вище 90, не потрібно самостійно лікувати серце. Якщо в стані спокою пульс не заспокоюється протягом півгодини-години, це показник того, що все-таки у вас є тахікардія. А причину тахікардії може оцінити тільки лікар. І точно викликати швидку допомогу потрібно, коли ЧСС зовсім не визначається або вище 150 ударів в хвилину”, — стверджує лікар.

Також в бесіді  лікар-кардіолог порадив рідше їздити на машині і більше пересуватися пішки (не менше 10 тис. кроків в день) і плавати в басейні, щоб підвищити витривалість серця.

Back to top button