УкраїнаЦікаве

Прокурори затримали ще 3 осіб, які причасні до схеми Онищенка, з підозрою у розкраданні 740 млн грн

Прокурори Спеціальної антикорупційної прокуратури затримали двох керівників компанії «Укргазвидобування» та їхню підлеглу зі звинуваченням у співробітництві з народним депутатом Олександром Онищенком, що нанесло державі збитків на суму у 740 млн грн.

Про це написав голова Спеціальної антикорупційної прокуратури Назар Холодницький на «Фейсбуці», передає 1News з посиланням на Українські реалії.

Завершальна стадія, на якій знаходиться слідство у “газовому провадженні” вимагає встановлення всіх осіб, причетних до реалізації газової схеми.

Всупереч твердженням підозрюваних, які переховуються, ця справа не є «грою в одні ворота». Будь-якій людині при тямі очевидно, що реалізація таких злочинних намірів просто неможлива без відповідного активного сприяння з боку колишнього керівництва ПАТ «Укргазвидобування».

Сьогодні прокурорами САП погоджено повідомлення про підозру та відповідно детективами НАБ України затримано ще трьох підозрюваних у кримінальному проваджені за підозрою Онищенка О.Р. та низки осіб у заволодінні коштами ПАТ «Укргазвидобування», а саме колишнього першого заступника та заступника голови правління ПАТ «Укргазвидобування», а також їх підлеглу – начальника одного із управлінь.

Вказані особи, маючи в арсеналі низку прямих повноважень, умисно не вживали заходів до її припинення таких як відкликання довіреності на продаж газу та розірвання договорів про так звану «спільну діяльність», вступивши у злочинну змову з представниками злочинної організації, в створенні та керівництві якою власне й підозрюється Онищенко О.Р., використовуючи службове становище та виконуючи відведену їм роль, сприяли заволодінню коштами ПАТ «Укргазвидобування».

Як засвідчила судова практика, за умов належного виконання затриманими особами своїх обов’язків з правового захисту інтересів підприємства та звернення до суду з позовами про розірвання договорів про спільну діяльність з ТОВ «Фірма ХАС», ТОВ «Надра Геоцентр», ТОВ «Карпатнадраінвест», афілійованими з Онищенком О.Р., можна було б уникнути колосальних збитків у розмірі 740 мільйонів гривень, підтверджених судово-економічною експертизою.

Нажаль розірвання вказаних договорів стало роботою вже нового керівництва ПАТ «Укргазвидобування» та Спеціалізованої антикорупційної прокуратури, результатом якої стала ліквідація правового підґрунтя злочинної діяльності – завідомо збиткових договорів про спільну діяльність.

За результатами представництва державних інтересів прокурорами Спеціалізованої антикорупційної прокуратури у судовому розгляді позовів про розірвання договорів про спільну діяльність з указаними підприємствами, усі позови були задоволені на рівні апеляційної інстанції, а рішення судів вже набули законної сили.

У противагу 8 мільйонам гривень прибутку одержаного за більш ніж 2 роки «співпраці» зі злочинцями, лише за 5 місяців роботи поза межами кабальних договорів підприємство отримало понад 280 мільйонів гривень прибутку і це за умови того, що левова частка видобутого на тих самих основних засобах газу реалізується у якості пільгового населенню.

Нагадаю засновником та одноосібним акціонером ПАТ «Укргазвидобування» є НАК «Нафтогаз України», власником якого є держава в особі Кабінету Міністрів.

Шалений супротив окремих представників судової системи у даній справі видно неозброєним оком, особливо коли вичерпавши законні методи, представники підприємств вдаються до відвертого зловживання правами та перекручування Закону.

Яскравим прикладом такого правового свавілля є рішення Господарського суду Харківської області, яким ПАТ «Укргазвидобування» зобов’язано передати газ, видобутий в межах спільної діяльності ТОВ «Карпатнадраінвест», на який ухвалою слідчого судді накладено арешт. При цьому ухвалу про накладення арешту на майно (газ) було пред’явлено судді у судовому засіданні та це не завадило прийняти вказане рішення.

За даним фактом Спеціалізованою антикорупційною прокуратурою розпочато кримінальне провадження.

Back to top button