Цікаве

Професорка Національного педагогічного університету імені Драгоманова назвала мовний закон «фашистським», а Україну «американською колонією»

В університеті назвали такі заяви викладачки неприпустимими і неприйнятними висловлюваннями проти української мови, українських громадян та України

Професорка кафедри культурології та філософської антропології Національного педагогічного університету імені Михайла Драгоманова Євгенія Більченко після посилення дії закону «Про забезпечення функціонування української мови як державної» назвала його «фашистським», а Україну «американською колонією».

Відповідні дописи вона опублікувала на своїй сторінці у Facebook, – інформує 1NEWS.

«Цей закон — лише ланка в ланцюзі, черговий опухлий лімфовузол в тілі онкохворої американської колонії», — пише Більченко.

Українська влада, на її думку, керована «вуличними етнорадикалами». Сама ж Україна для Більченко є «тоталітарною країною».

«За зовнішнім маркером знакової сфери приховується щось глибше і страшніше. Це глибше мовних норм і страшніше вуличних побиттів. Ім’я йому — “звичайний фашизм”», — каже професорка про посилення мовного закону.

Також вона заявляє, що зараз навпаки «свідомо переходить у сфері обслуговування на російську». Себе Більченко називає представницею «російської цивілізації» і заявляє про «націоналістичну цензуру» і «ксенофобію щодо власного населення» в Україні.

В університеті назвали такі заяви викладачки неприпустимими і неприйнятними висловлюваннями проти української мови, українських громадян та України.

У профспілці університету переконують, що заяви «зустріли рішуче несприйняття з боку керівництва університету, студентського загалу та професорсько-викладацького складу університету».

«Використання української мови в освітньому процесі та діловодстві є усталеною традицією і моральним переконанням членів колективу університету, який відстоює позиції виконання всіх норм і вимог Конституції та мовного законодавства в Україні», — йдеться у заяві.

Водночас там кажуть, що попри гостроту питання, значний суспільний резонанс та шкоду іміджу закладу, університет діятиме відповідно до закону. Обговорити питання планують на засіданні профспілкового комітету, громадської організації «Просвіта», на засіданні комісії з академічної етики та зборах інших представницьких і громадських організацій. Після цього хочуть провести слухання на засіданні Вченої ради університету.

Зазначимо, що сама Більченко заявляє, що вона говорила з ректором університету і він «особисто її звільняти не збирається».

Також перед цим викладачка у відеозверненні до президента Володимира Зеленського заявила, що її «переслідують за політичною і національною ознакою за вільне вираження своєї думки». Вона також стверджує, що їй морально та фізично погрожують.

Нагадаємо, з 16 січня 2021 року в Україні набула чинності стаття 30 Закону України «Про забезпечення функціонування української мови як державної», за якою вся сфера обслуговування має перейти на українську.

Зокрема, українську мають вживати в освітній та медичній сферах, у трудових відносинах та у сфері обслуговуванні споживачів, а також під час публічних заходів, у рекламі тощо.

Також закон зобов’язує посадовців володіти українською та послуговуватись нею під час виконання службових обов’язків. Знадобиться українська й для набуття громадянства України — усі охочі муситимуть скласти іспит на рівень володіння державною мовою.

Джерело: Громадське

Back to top button