Цікаве

Президент призначив нового керівника СБУ в Києві: що про нього відомо?

Президент України Петро Порошенко своїм указом від 31 липня призначив начальником Головного управління Служби безпеки в Києві та Київській області Олега Валендюка. Про це говориться в Указі, розміщеному на офіційному сайті Глави держави.

Олег Валендюк

Олегу Валендюку 44 роки, він народився у Вінниці. Має дві освіти – закінчив Вінницький політехнічний інститут (факультет автоматики та комп’ютерних систем управління) та Національну юридичну академію України ім. Ярослава Мудрого.

Про Валендюка відомо, що він є кадровим прокурором із 20-ти річним стажем. Має статус державного радника юстиції 3-го класу, генерал-майор.

В кінці 1990-х був прокурором прокуратури Вінницької області, в 2008-2014 рр. обіймав посаду начальника управління представництва інтересів громадян і держави у Верховному суді України та вищих спеціалізованих судах Генеральної прокуратури України. В травні 2014 року Валендюк став заступником прокурора Запорізької області, а з 15 липня 2014 року зайняв посаду першого заступника прокурора Києва.

Експертка та журналістка Олена Яхно, коментуючи призначення Валендюка, зазначила, що він є професіоналом найвищого рівня та брав безпосередню участь у безпрецедентних для держави справах відносно приватизаційних процесів.

«У 2005 році він (Валендюк – ред.) повернув державі «Криворіжсталь», вигриз її у Ахметова (найбагатша людина України Рінат Ахметов – ред.). Пізніше він відстояв Нікопольський феросплавний завод, який вкрав Віктор Пінчук (пам’ятаєте, тоді Богословська (екс-депутат Інна Богословська – ред.) голосила на проплаченому мітингу)», – зазначає Яхно.

З біографії нового начальника Головного управління Служби безпеки в Києві та Київській області також відомо, що за його участі під час роботи в Генеральній прокуратурі України Києву було повернуто понад тисячу гектарів землі, незаконно виведених міським головою Леонідом Чернівецьким.

У 2014 році окружний адміністративний суд Києва не знайшов підстав для застосування до Валендюка Закону «Про очищення влади» (люстрація). Це з рішення було підтверджено і постановою Вищого адміністративного суду України.

У період з березня 2015-го до липня 2016 року Валендюк був виконувачем обов’язків прокурора Києва. У вересні 2016 року Генпрокурор Юрій Луценко призначив його першим заступником прокурора прокуратури Автономної Республіки Крим.

З січня 2017 року Валендюка призначили на посаду заступника начальника Департаменту забезпечення діяльності керівництва Генеральної прокуратури.

Також, за даними ЗМІ, Валендюк працював у Службі зовнішньої розвідки України.

Як пише видання «Апостроф», експерти відзначають головну особливість новопризначеного керівника столичної СБУ – його рівновіддаленість від провладних чи олігархічних груп впливу. На думку фахівців, ця обставина на даній посаді є безумовним плюсом. Окрім того, експерти високо оцінюють його великий стаж роботи та професіоналізм.

One Comment

Back to top button