Цікаве

Правоохоронці провели обшуки у справі про присвоєння сім’єю нардепа Балицького 4 млн. доларів

Учора на підприємствах сім’ї нардепа Євгена Балицького були проведені обшуки в рамках кримінальної справи з економічних махінацій. Про це повідомляє 1News з посиланням на  видання РІА-Мелітополь. Нардепа підозрюють у розкраданні 37 мільйонів 466 тисяч гривень державних коштів.

1433183105_balickiy

Слідчий відділ Запорізької прокуратури порушив кримінальну справу за фактом розкрадання державних коштів, представником влади, за ознаками кримінального правопорушення передбаченого ч. 2. ст. 191 КК України (привласнення, розтрата або заволодіння чужим майном шляхом зловживання службовою особою своїм службовим становищем).

Нагадаємо, що у грудні минулого року народний депутат України Андрій Денисенко надіслав до прокуратури Запорізької області депутатський запит щодо неправомірної діяльності народного депутата від «Опозиційного блоку» Євгена Балицького.

Згідно з матеріалами кримінального провадження, Євген Балицький і члени його сім’ї в 2000 році на базі заводу «Автогідроагрегат» (АГАТ), акції якого виявилися в їх володінні, створили ТОВ «Мелітопольський завод підшипників ковзання». Новій структурі передали ісущественний комплекс і обладнання АГАТА.

Через шість років після заснування ТОВ, засновники підприємства отримали в Державному експортно-імпортному банку України кредит в розмірі майже 37,5 мільйонів гривень. У 2008 році власники підприємства, включаючи Євгена Балицького, вигадали злочинну схему по заволодінню державними коштами. Для цього вони стали купувати цінні папери вже ліквідованих підприємств та акції пов’язаних фірм. Щоб довести до банкрутства «Мелітопольський завод підшипників ковзання», цілісний майновий комплекс і обладнання підприємства-позичальника було відчужене пов’язаним підприємствам.

Ця схема розкрита і підтверджена в ході судового розслідування. Наступні п’ять років банк в судах різних інстанцій намагався повернути гроші, але вплив нардепа в політичному житті держави і зв’язку зі злочинною владою стали запорукою перемоги в цих судових баталіях, пише сайт Влади немає.
Цивільним позивачем ПАТ «Державний експортно-імпортний банк України» до підсудного було заявлено позов на суму 4 млн. 413 тис. 394 доларів США, 8 тис. 148 євро та 1 млн. 307 тис. 538грн. У 2012 році директор «Мелітопольського заводу підшипників ковзання» в суді повністю визнав вину в умисному доведенні підприємстві до банкрутства. За це він був оштрафований на 8500 гривень, уникнувши реального покарання.

Наразі обласна Запорізька прокуратура відновила розслідування у даній справі.

Євген Балицький — народний депутат України та голова підкомітету з питань охорони і раціонального використання надр, водних ресурсів Комітету Верховної Ради України з питань екологічної політики, природокористування та ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи. Нардеп від “Опозиційного блоку” Євген Балицький задекларував за 2015 рік 50 млн грн готівкою, чотири літаки і готель в Криму.

Неодноразово громадські активісти з Мелітополя та Запоріжжя заявляли, що Євген Балицький причетний до фінансування бойовиків «ДНР» на гроші з Росії, але розслідування так і не були завершені.

Балицький влітку 2014 року в ефірі власного каналу «МТВ-Плюс» закликав бойкотувати мобілізацію та залишити спроби повернути до складу України території АР Крим та Донбасу, таким чином здійснив інформаційні диверсії проти України

 

Back to top button