Цікаве

Повне вимирання загрожує півмільйону видів комах

Причина, скорочення популяції комах у світі — діяльність людини. Комахи страждають від руйнування середовища проживання, надмірного використання пестицидів і кліматичних змін, передає 1NEWS з посиланням на phys.org.

Скорочення чисельності комах веде до ланцюгової реакції, яка негативно позначається на інших живих організмах і економіці.

На думку науковців, сучасні темпи зникнення біологічних видів настільки високі, що вчені все частіше говорять про настання нового великого вимирання, шостого за рахунком за історію Землі. За грубими оцінками, під загрозою опинилися близько мільйона видів тварин, рослин і грибів. І близько половини з них — це комахи.

Основна причина скорочення чисельності і різноманітності комах — діяльність людини. На думку вчених, найсильніше ці істоти страждають від знищення природного середовища проживання і забруднення, в першу чергу пестицидами. Серед інших факторів-поширення чужорідних видів, надмірна експлуатація популяцій людиною і кліматичні зміни.

Вимирання будь-якого біологічного виду призводить до негативних наслідків, проте в разі комах ціна втрат особливо висока.

Метелики, жуки, бджоли, мурахи і багато інших комах надають найважливішій екосистемі послуги, включаючи запилення, прибирання відходів і перенесення поживних речовин. Тільки в США вартість цих послуг оцінюється в 57 млрд доларів щорічно.

Крім того, комахи вважаються основою харчових ланцюгів. Багато тварин покладаються на них як на джерело корму. У міру його скорочення вони також вимирають.

Охорона комах ускладняється тим, що вони все ще дуже погано вивчені. Ентомологи вважають, що всього в світі існує близько 5,5 млн їх видів. При цьому науці відома тільки п’ята частина цього розмаїття — близько 1 млн видів, а природоохоронний статус присвоєно лише 8 400 з них.

Точне число комах, яке вже зниклих з вини людини, невідомо. Однак дослідники вважають, що воно може досягати 5-10% від їх загального числа.

Враховуючи, наскільки важливу роль відіграють комахи в екосистемі та економіці, скорочення їх чисельності призведе до катастрофічних наслідків. Щоб уникнути їх, вчені закликають людство вжити відповідних заходів вже зараз.

 

 

 

 

 

 

Back to top button