Цікаве

Поширені способи споживання тютюну*

На правах реклами. Дана продукція призначена для повнолітніх споживачів тютюну або нікотину*

Перші згадки про куріння тютюну датуються 17-м століттям, коли європейські колоністи завезли цю рослину до Євразії. Причини споживання тютюну можуть бути різними: психологічна залежність, потреба в отриманні нікотину, звичка тощо. І хоча ні для кого не стане новиною, що сигарети завдають шкоди організму і спричиняють масу незручностей, деякі курці не можуть відмовитися від звички. Доброю новиною для них стане наявність альтернатив, які мають низку переваг перед традиційними сигаретами.

Які способи споживання тютюну або нікотину існують сьогодні

У гонитві за комфортом і зростаючим попитом на альтернативні методи отримання нікотину, різні виробники пропонують нові методи нікотинового насичення:

  • Електронні сигарети або вейп. Йдеться про електронні пристрої, принцип яких полягає в розігріванні спеціальної рідини з нікотином або без, у результаті чого утворюється пара, яку вдихає користувач такого пристрою. До складу рідин для вейпів, як правило, входять пропіленгліколь, гліцерин, нікотин, вода, іноді ароматизатори.
  • Кальян. У таких пристроях для споживання тютюну дим, що вдихається людиною, фільтрується й охолоджується, проходячи через шахту кальяну і наповнену водою колбу. Після того він проходить через рідину і потрапляє в легені курця. Даний метод куріння поширений в Європі з 19 століття.
  • Пристрої для нагрівання тютюну. Альтернатива звичному курінню, яка передбачає споживання тютюну без горіння. Замість цього тютюн нагрівається до певної температури, при цьому не утворюється дим*, а запах під час використання менш різкий**.

 

Давайте докладніше розглянемо останній спосіб.

Різниця між нагріванням і горінням тютюну

Коли людина підпалює сигарету і починає курити, температура горіння досягає приблизно  900 градусів за Цельсієм. Саме в результаті горіння виділяються речовини, що містяться в сигареті, зокрема і нікотин.

У пристрої gloтм  https://myglo.com.ua/ тютюн нагрівається до температури 240-280 градусів Цельсія, за якої не відбувається горіння, але при цьому виділяється нікотин. Причина, чому такі девайси стають все розповсюдженішими, криється у відсутності попелу, диму*, меншому утворенні запаху** і на 90% меншій кількості токсинів***.

Однак слід враховувати, що пристрої для нагрівання gloтм не можна використовувати зі звичайними сигаретами. Для gloтм виготовляються спеціальні стіки neoтм. Їх не можна використовувати для традиційного куріння. Вони розроблені спеціально для нагрівання при використанні gloтм.

* Не сигаретний дим, а аерозоль від нагрітого тютюну. Це не обов’язково означає, що даний продукт є менш шкідливим, ніж інші тютюнові продукти.

** У порівнянні зі звичайною сигаретою під час куріння. Це не обов’язково означає, що даний продукт є менш шкідливим, ніж інші тютюнові продукти.

*** Порівняння диму від спалюваного тютюну в стандартних сигаретах 3R4F (приблизно 9 мг смол) і аерозолю від нагрітого тютюну в пристрої gloтм. Порівнюються 9 шкідливих компонентів, рекомендованих Всесвітньою Організацією Охорони здоров’я до зменшення. Це не обов’язково означає, що даний продукт є менш шкідливим, ніж інші тютюнові продукти.

Back to top button