Цікаве

Портрети Леніна і Сталіна прикрашають башту у Новогороді-Сіверському

Окрім портретів радянських вождів, влада Новгород-Сіверського відмовляється демонтувати зображення серпа і молота на одній із будівель міста та перейменовувати вулицю Карла Маркса

Водонапірну башту у Новогороді-Сіверському, що в Чернігівській області, і через 3 роки після початку декомунізації в Україні “прикрашають” потрети Сталіна і Леніна.

Про це повідомляє 1NEWS.

До цих зображень у місто приїжджають туристи, проводяться екскурсії, їх фотографують, зі слів місцевих, насамперед росіяни.

Зазначається також, що окрім портретів радянських вождів, влада Новгород-Сіверського відмовляється демонтувати зображення серпа і молота на одній із будівель міста та перейменовувати вулицю Карла Маркса.

Новгород-Сіверська міськрада у свою чергу вважає, що мозаїчні портрети Леніна і Сталіна не підпадають під декомунізацію, оскільки не є ані пам’ятниками, ані пам’ятними знаками, і правовий механізм їх демонтажу не передбачений жодним нормативно-правовим актом.

Як відомо, ціми портретами оздобили башту в 1930-х роках, а саме місто Новгород-Сіверський розташоване за 50 км від кордону з Росією.

Джерело: Український інститут національної пам’яті

Back to top button