Цікаве

Поради щодо вживання і приготування овочів*

Овочі відносяться до групи продуктів, які повинні бути на столі в будь-яку пору року у повсякденному раціоні дорослих і дітей. Ні для кого не є секретом, що рослинна їжа містить меншу кількість калорій, ніж харчові продукти тваринного походження. Завдяки цій властивості їх можна віднести до дієтичних продуктів. Розмаїття овочевих культур надзвичайно велике і дозволяє фантазувати з їх приготуванням. І здавалося б турбуватися немає причини, але « підводні камені» є. Створюючи різноманітні шедеври овочевих салатів, рецепти можна вдосконалювати до безкінечності. Захопившись цією надзвичайно цікавою справою, бажано не забути, що декілька висококалорійних інгредієнтів можуть зробити овочеве блюдо  надзвичайно енергетичним. Тому скориставшись зручною і ефективною електронною програмою – таблиця калорійності овочів, ви уникнете небажаних калорій. Заглядайте до неї частіше і ваші шедевральні творчі проєкти принесуть не тільки задоволення смаку, захват знайомих, родичів, друзів, а принесуть в першу чергу користь організму. Тому пропонуємо невеличкі поради на замітку господиням і експериментаторам-дилетантам.

На замітку господині

Овочі мають у своєму складі не тільки безліч вітамінів, а і прості вуглеводні, що складаються з глюкози, фруктози, галактози, сахарози. Вуглеводи забезпечують організм енергією, але надмірна їх кількість може призвести до збільшення ваги. Для того, щоб її не набрати потрібно пам’ятати, що кількість калорій, необхідних людині, залежить від статі, віку, фізичної активності, статі, віку, пори року.  Якщо ви хочете схуднути, наприклад на півкілограма на тиждень, необхідно створити щоденний дефіцит в 500 ккал. У цьому допоможуть дієтичні овочеві салати. До низькокалорійних овочів відносяться такі овоч:

  • болгарський червоний, жовтий перець,кабачок,
  • пекінська, броккольська капуста,
  • червоний буряк;
  • огірки і різні види зелень.

А от бобові культури картопля мають високий вміст калорій. Вважається, що сезонні культури, вирощені на відкритому ґрунті без використання різних стимуляторів росту, пестицидів, різноманітних хімічних речовин, є найбільш корисними.

Велику харчову цінність має столовий червоний буряк. У його складі багато заліза, калію, кальцію, мінералів. Міститься в буряку кобальт, який допомагає організму синтезувати вітаміни групи В, а йод допомагає зберігати пам’ять і підвищувати працездатність. Дуже важливою речовиною, що містяться в буряку, є, Біологічно активна речовина бетаїн може замінити білки майже на 100 % в м’ясі. Смачний правильно приготовлений буряк смачний, добре перетравлюється органами травлення і виконує роль потужного антиоксиданту.

Коли приходить холодна зима, незамінним харчовим продуктом  на столі у кожної господині повинна бути капуста. Велика кількість мікроелементів і вітамінів сприяють накопиченню енергії в організмі. Нікотинова кислота сприяє переробці вуглеводів і жирів, кальцій зміцнює кістки; вітаміни групи В покращують стан здоров’я волосся, нігтів і шкіри, регулюють діяльність нервової системи; калій − діяльність серцевого м’яза. В цілому, капуста сприяє нормалізації роботи ШКТ, очищенню організму від токсинів, зниженню рівня холестерину. Капуста є практично у всіх системах харчування і по праву вважається дієтичним продуктом. Будь-який вид капусти містить менше 30ккал в 100 грамах. Вживаючи капусту у вареному або тушкованому вигляді в складі перших або других страв в холодну пору року, можна збагатити організм важливими мікроелементами. Салат зі свіжої або квашеної капусти можна поєднувати з іншими овочами.

А от брюссельська капуста містить взагалі нуль жиру. Особливо користь для організму приносить зелений салат. Це багате джерело марганцю, заліза і фолієвої кислоти.

Використовуючи ці овочі для приготування овочевих салатів, ви ніколи не наберете зайву вагу.

*на правах реклами

Останні новини

Back to top button