Цікаве

Популярну альтернативу цигарок визнали небезпечною

Австралійські та індійські фахівці з’ясували, що системи нагрівання тютюну без горіння так само токсичні для клітин легенів, як і звичайні цигарки.

Популярну альтернативу цигарок визнали небезпечною

Вчені провели експеримент на бронхіальних епітеліальних клітинах і клітинах гладких м’язів дихальної системи. Перші забезпечують лінію захисту від сторонніх часток, які потрапляють у дихальні шляхи, а другі підтримують функціонування легенів, пише 1News.

Культури тканин експерти піддали дії тютюнового диму, пара від електронних цигарок і аерозолю від системи нагрівання тютюну.

З’ясувалося, що сигаретний дим і аерозоль від системи нагрівання тютюну токсичні для легенів і вбивають клітини навіть за низьких концентрацій, а пара від вейпів — тільки за високих.

Так, використання систем нагрівання тютюну збільшує ризик розвитку серйозних захворювань начебто раку, пневмонії та хронічної обструктивної хвороби легень.

У системах нагрівання не відбувається згоряння вмісту тютюну, оскільки пристрій підтримує температуру нижче тієї, яка використовується для куріння звичайних цигарок. Вони виділяють дим, який містить нікотин та інші хімічні речовини.

Вважається, що відсутність процесу горіння не приводить до виділення канцерогенних речовин, які утворюються під час спалювання тютюну. Але дослідження показують, що це не так.

Джерело: ERJ Open Research

Back to top button