Цікаве

Помер винахідник аудіокасети та компакт-диску

Інженер Лу Оттенс помер в Нідерландах на 94 році життя

Голландський інженер Лу Оттенс, який придумав аудіокасетну плівку, помер у віці 94 років.

Про це інформує 1NEWS.

Оттенс почав працювати у компанії Philips у 1952 році. Через 8 років він очолив відділ розробки продукції фірми, який тоді тільки створили. Упродовж року він та його команда розробили перший портативний магнітофон, а через 2 роки він здійснив революцію, винайшовши касету, яка прийшла на зміну громіздким бобінам.

У 1963 році перша касета у пластиковому корпусі була представлена на виставці електроніки з гаслом “менше, ніж пачка сигарет!”.

Технологія була швидко скопійована японцями, але не мала єдиного формату. Оттенс домовився із Sony щодо використання запатентованого Philips механізму для впровадження стандартної касети, виробництво якої потім було розгорнуте у всьому світі.

Загалом було продано понад 100 мільярдів таких касет.

У 50-ту річницю створення аудіокасети Оттенс сказав журналу Time, що це була «сенсація» з першого дня.

Оттенс також брав участь в розробці іншого аудіоносія – компакт-диска. Він був офіційно представлений у 1982 році, ставши новим стандартом звукозапису. У всьому світі продали понад 200 мільярдів компакт-дисків.

У 1986 році Оттенс вийшов на пенсію. Коли його запитали про його кар’єру, він сказав, що найбільше шкодує про те, що Sony, а не Philips створила культовий касетний плеєр Walkman.

Джерело: Радіо Свобода

Back to top button