Цікаве

Польські археологи знайшли унікальне стародавнє колесо

У Польщі під час проведення будівельних робіт на греблі річки Одер в м. Водзіслав-Шльонський виявили стародавнє дерев’яне колесо, передає 1NEWS з посиланням на gazeta.ua.

 

Воно добре збереглося і є одним з небагатьох майже цілих подібних артефактів залізного або бронзового віку.

Колесо виявили на глибині 5 м під шаром гравію. Зараз дослідники проводять радіовуглецеве датування знахідки. Вона збереглась майже повністю. Зазвичай археологи отримують тільки обід чи залишки осі. Діаметр знайденого колеса становить 62 см.

“Колесо, ймовірно, складалося з двох частин, але ми поки не знаємо, як саме вони були з’єднані. Цілком можливо, що його принесла сюди з іншого місця річка”, – сказав Адріан Підгурський з Водзіславского музею.

Колісний транспорт люди почали використовувати між 3500 і 3300 роками до н.е. Знахідки такого типу виявили у різних регіонах Європи і Азії.

“Наше колесо, ймовірно, не таке старе, хоча ми не можемо цього виключити. В районі, де воно було знайдено, перші сільськогосподарські громади з’явилися в четвертому тисячолітті до нашої ери. Тому поки нам важко визначити, чи відбувається цей артефакт з бронзового або залізного віку, а може бути і з середньовіччя”, – повідомив Підгурський.

 

 

 

Back to top button