Цікаве

Польща купує вугілля з окупованого Донбасу: з’явилося офіційне підтвердження

Міністр енергетики Польщі Кшиштоф Тхуржевський (Krzysztof Tchórzewski) підтвердив ввезення до його країни антрациту з окупованих частин Донбасу.

«Це 11 тисяч тонн вугілля, або ж стільки, скільки за добу споживає один енергетичний блок», – сказав Тхужевський.

Раніше польське видання «Dziennik Gazeta Prawna» повідомляло, що вугілля надійшло до Польщі з окупованого Донбасу з російськими документами. Мова йде про компанію з назвою «Doncoaltrade», серед власників якої є особи, пов’язані із самопроголошеними республіками на сході України.

У 2012 році фірма була зареєстрована в місті Катовіце. ЇЇ президентом і головним акціонером є Олександр Мельничук, який певний час був заступником так званого «міністра палива, енергетики і вугільної промисловості» самопроголошеної «Луганської народної республіки».

Повідомлення також прокоментував міністр енергетики України Ігор Насалик, що перебуває з візитом в Польщі.

«Ми купуємо антрацит у США і африканських країн, а Польща – з наших окупованих територій», – сказав він і додав, що ситуація дуже прикра.

Польське видання «Dziennik» зазначає, що росіяни самі визнали вугілля українським, оскільки фірма, яка займалася його експортом, зареєстрована у Києві.

«Мельничук висилає до Росії вугілля, що походить з контрольованих ними (“ЛНР” – ред.) територій, а також вугілля, закуплене у людей, які видобувають його в копанках. Представники мафії-власники копанок продають антрацит по 22 долари за тонну, в той час як його офіційна ціна на польському кордоні становить 140 доларів» – пише видання.

Схему потрапляння вугілля з окупованих територій до ЄС підтвердив голова Східної правозахисної групи Павло Лисянський, який колись був заступником директора двох шахт в Луганській області. За його словами, на кожній тонні вугілля, проданій Мельничуком в Польщу, Плотницький (самопроголошений голова “ЛНР” – ред.) заробляв 500 гривень.

Biznes Alert, Dziennik, переклад 1News.

Back to top button