Подорож Україною: найкрасивіші замки та фортеці
Україна багата на пам’ятки архітектури новітніх і давніх часів. За даними історика Сергія Трубчанінова, на наших землях було понад 5 тисяч фортець – це найцікавіші об’єкти, які створила бурхлива історія. Від більшості з них сьогодні не залишилося й сліду, а в нормальному стані збереглось близько 25 замків.
Є особливі місця, які розповідають про минуле та наповнюють енергією. 1News розповідає про головні цитаделі країни, де радо приймають туристів і проводять цікаві екскурсії.
Збаразький замок, Тернопільщина
Більше замків, ніж у Тернопільській області, немає в жодному куточку країни. Багато з них не в найліпшому стані й потребують реставрації. Над фортецею в Збаражі працював відомий італійський архітектор Скамоцці. Зараз там часто проходять виставки художників. Раніше у підземній частині замку діяли ходи, які з’єднували його із сусідніми містами. Під час досліджень археологи знайшли колодязь завглибшки 70 метрів.
Ужгородський замок, Закарпаття
Будівля розташована в самому серці Ужгорода. Двоповерхову споруду стережуть квадратні вежі з бійницями. З вигляду нетипове для замку спорудження має товщину стін майже три метри. Бойова фортеця бачила чимало битв і облог.
Меджибіж, Хмельниччина
Фортеця має дуже могутній вигляд і вважається найдавнішою будівлею на Поділлі. Її почали будувати у XIII столітті, але згодом вона постраждала від монголо-татар, тоді ж довелося реставрувати все повністю.
Свірзький замок, Львівщина
Замок розташований у мальовничій місцевості — на пагорбі над ставком. Унікальна пам’ятка архітектури захищена водою з усіх боків, тому що раніше вона тримала оборону всього району. Тут знімали відому кінострічку “Д’Артаньян і три мушкетери”.
Олеський замок, Львівщина
Олеський замок — один із найстаріших в Україні. Його історія наповнена легендами, таємницями й загадками. Овальна форма будівлі — нетипова для Західної України. Головні ворота прикрашає барельєф із химерами польських королів. Навколо фортеці – мальовничий парк зі скульптурами.
Луцький замок, Волинь
Луцька фортеця – найяскравіший представник середньовічної української архітектури. За високими баштами ховаються цікаві музеї та підземелля. З гори будівлі відкриваються захопливі краєвиди на місто Луцьк.
Білгород-Дністровська фортеця, Одещина
Замок стоїть поблизу Дніпровського лиману на руїнах античного міста Тіра. Він пережив десятки облог і штурмів. Протяжність усіх стін Білгород-Дністровської фортеці за довжиною 2,5 кілометри. Твердиня має форму неправильного багатокутника.
Замок Паланок, Мукачеве
Відома серед туристів споруда стоїть на горі західної частини міста Мукачеве. Русини, угорці, валахи, австралійці й багато інших народів проливали кров у стінах фортеці. Сотні штурмів і облог пережив замок Паланок. Це, безумовно, один із найвідоміших українських замків, який знають навіть у Європі.
Кам’янець-Подільський замок, Поділля
Хотинська фортеця, Буковина
Хотинська фортеця – головна середньовічна споруда радянських фільмів, тут знімали “Тарас Бульба”, “Захар Беркут”, “Баладу про доблесного лицаря Айвенго”, “Три мушкетери”, “Чорна стріла”, “Стара фортеця”, “Стріли Робін Гуда”, “Ясса” та інші. Хотинський замок – це місце, де поєднуються християнська та мусульманська релігії.
Такими фортецями пишалась би кожна країна, але ми горді, що вони українські.
Джерело: Обозреватель