Цікаве

Поблизу найдавнішої піраміди знайшли незвичайні артефакти

Польські археологи виявили десятки мумій віком дві тисячі років під час розкопок в околицях піраміди Джосера, найдавнішій кам’яній споруді, розташованої в Саккарському некрополі на півночі Єгипту, інформує 1NEWS з посиланням на NavkoloNas.com.

Більшість тіл були піддані лише самим основних процедур бальзамування і поховані прямо в піску.

Мумії були виявлені на території між пірамідою і ділянкою некрополя, званим Сухим ровом (Dry Moat). Останній являє собою траншею глибиною 20 метрів і шириною 40 метрів, висічену в скелі. Велика частина поховань дуже погано збереглася.

На шиї одного з тіл археологи знайшли різнобарвне намисто, а на кришці зруйнованого дерев’яної труни – схожі на ієрогліфи знаки. Дослідники вважають, що напис зробив неграмотний ремісник, який намагався зімітувати єгипетське лист.

Крім того, вчені натрапили на дивний малюнок давньоєгипетського бога Анубіса, виконаного в незвичайному синьому кольорі. Зазвичай Анубіса зображують чорними фарбами, однак, згідно з віруваннями давніх єгиптян, волосся богів складалися з дорогоцінного блакитного каменю.

 

One Comment

  1. вже кучу мумій викопали,нічого нового бідніші багатші все зрозуміло,запитання навіщо дальше копати відповідь що хочете знайти яка мета,? так же можна усіх мертвих витягти нехай собі спочивають,або ви думаєте що їх для того бальзамували і зхоронили щоб ви викопували і тим хвалилились хто більще знайшов і викопав?

Back to top button