Цікаве

Під загрозою зникнення перебуває кожен третій вид дерев – вчені

Кожен п’ятий вид дерев безпосередньо використовується людьми для виробництва продуктів харчування, палива, деревини, ліків, садівництва і інших цілей, пише 1NEWS з посиланням на lenta.ua.

Принаймні, 142 види зареєстровані як вимерлі, і багато інших знаходяться на межі зникнення через надмірну експлуатацію та безгосподарність, незважаючи на цінність дерев для людей.

У першому звіті «Стан дерев в світі», опублікованому (WED) організацією Botanic Gardens Conservation International (BGCI), оцінюється стан майже 60 000 видів дерев в світі.

Було виявлено, що 17 500 з них (30 відсотків) перебувають під загрозою зникнення, при цьому відомі види, такі як магнолія, знаходяться під загрозою зникнення.

Дослідження показало, що дуби, клен і ебоніт також знаходяться в небезпеці.

Основними загрозами є вирубка сільськогосподарських культур, вирубка лісу і вирубка лісу для домашньої худоби.

Зміна клімату також є зростаючою загрозою, оскільки багато дерев ризикують втратити ділянки підходящого середовища проживання в міру підвищення температури і зміни погоди, причому особливому ризику піддаються види хмарних лісів у Центральній Америці.

Існує також принаймні 180 видів дерев, яким безпосередньо загрожує підвищення рівня моря і суворі погодні умови, в тому числі магнолії в Карибському басейні, в той час як зростаючі ризики пожеж являють собою серйозну загрозу для дерев на Мадагаскарі і небезпека для порід дуба в США .

Генеральний секретар BGCI Пол Сміт сказав: «Цей звіт – тривожний сигнал для всіх у всьому світі про те, що деревам потрібна допомога.Кожен вид дерев має значення – для мільйонів інших видів, що залежать від дерев, і для людей у всьому світі”.

 

 

 

 

Back to top button