Цікаве

Песах-2019: коли відзначають і традиції єврейської Пасхи

Песах, або Пасха є найдавнішим єврейським святом. Воно пов’язане з однією з найважливіших подій у єврейській історії — Виходом з єгипетського 400-річного рабства близько 3300 років тому.

1News розповідає про історію цього свята, а також коли його відзначають у 2019 році.

Єврейський народ прибув до Єгипту, як одна невелика родина, щоб жити у мирі і злагоді з єгиптянами. Але щороку їх ставало все більше, і влада Єгипту була невдоволена цим. Зрештою єгиптяни зробили євреїв своїми рабами і ставилися до них з особливою жорстокістю.

Щоб звільнити євреїв, Бог наслав на єгиптян 10 кар: перетворення нільської води на кров, появу незліченної кількості жаб, непереборних полчищ вошей, диких звірів, падіж худоби, виразку, загибель врожаю від граду і сарани, суцільний триденний морок і, нарешті, загибель первістків.

Напередодні останньої кари, загибелі первістків, євреї помазали свої будинки кров’ю ягнят, щоб Бог пройшов повз і не вбив їхніх дітей. Після цього єгиптяни відпустили їх з рабства, але не дали спокою. Вони гналися за ними, поки ті, за допомогою Мойсея не перетнули Червоне море.

Назву Песах можна трактувати, як “перехід”. Це свято триває сім днів з 15-го по 21 число весняного місяця нісана.

Єврейська Пасха у 2019 році припадає на період з вечора п’ятниці, 19 квітня, до суботи, 27 квітня.

Традиції єврейської Пасхи

Відзначати Песах починають ввечері 14 дня. В цей день вся родина має зібратися за святковим столом. Святкування починається 14 нісана ввечері, коли родина і гості, що завітали до оселі, читають за столом Пасхальну Агаду — історію Виходу євреїв з Єгипту.

Після Седера настає перший день свята. Релігійні євреї в цей день моляться і відпочивають, оскільки працювати заборонено. Світська частина населення Ізраїлю проводить цей день зі своїми друзями або родиною.

П’ять наступних днів називаються “звичайними днями свята” і вважаються робочими. У ці дні в Єрусалимі біля Стіни Плачу проводять церемонію благословення священиків.

Сьомий день Песаха завершує урочистості свята і вважається неробочим.

Однією з головних заборон на Песах є заборона на вживання продуктів, які пройшли процес закваски і бродіння. До такої їжі відноситься дріжджовий хліб, а також макарони, здоба, пиво тощо. Дозволений лише прісний хліб — маца.

Back to top button