Цікаве

Перший у світі пацієнт, який вилікувався від ВІЛ, помер від раку

Американець Тімоті Браун прожив 54 роки

Перший у світі пацієнт, якого вдалося вилікувати від ВІЛ, помер від раку.

Йому було 54 роки, – інформує 1NEWS.

Американець Тімоті Браун (відомий як “берлінський пацієнт”) отримав імунітет до ВІЛ після пересадки кісткового мозку в 2007 році. Його вважали першим у світі пацієнтом, що подолав хворобу.

Вірус не повернувся навіть після відмови від противірусних препаратів, і ВІЛ у Брауна більше не виявляли до кінця життя.

Міжнародне товариство боротьби зі СНІДом заявляло, що цей випадок дав світу надію на те, що лікування ВІЛ можливе.

ВІЛ у Брауна діагностували в 1995 році, коли він навчався в університеті в Берліні. У 2007 році у нього виявили рак крові, відомий як гострий мієлоїдний лейкоз.

Йому зробили пересадку кісткового мозку від донора, чий геном містив мутації в генах CXCR4 і CCR5, що позбавляють вірус можливості атакувати імунні клітини або значно уповільнюють його поширення.

Лікування Брауна було надто ризикованим і агресивним, щоб його можна було застосовувати в загальній практиці. Цей підхід також є надто дорогим для 38 мільйонів хворих, більшість з яких живуть в країнах Африки на південь від Сахари, де темпи поширення ВІЛ – найвищі.

Однак історія Брауна дала надію на одужання.

На початку цього року лікарі підтвердили повне одужання від ВІЛ другої в історії людини – 40-річного британця Адама Кастільєхо. Він став відомий як “лондонський пацієнт”.

Кастільєхо жив з діагнозом з 2003 року. Перемогти ВІЛ чоловіку допомогла пересадка стовбурових клітин кісткового мозку, яку йому зробили в рамках лікування раку.

“Хоч випадки Тімоті і Адама не є життєздатною великомасштабною стратегією лікування, вони стали вирішальним моментом у пошуках ліків проти ВІЛ”, – сказала професорка Шерон Левін, директорка Інституту Доерті в Мельбурні, Австралія.

Джерело: ВВС Україна

Tags

Останні новини

Back to top button
Close
Close