Цікаве

Перше пиво людство зварило 13 тисяч років тому – вчені

Вчені виявили в ізраїльській печері сліди технологій пивоваріння, яким близько 13 тисяч років, інформує 1NEWS з посиланням на журнал Journal of Archaeological Science.

 

Схоже, місцеві почали варити пиво раніше, ніж обробляти зернові культури для вживання їх в їжу.

Група дослідників зі Стенфордського університету працювала в печері Ракефет (Raqefet) на схилі гори Кармель в Ізраїлі, коли виявила залишки крохмалю і мікроскопічні частинки солодового сусла, приготованого на основі ячменю чи пшениці.

Знахідка може підтвердити гіпотезу, висунуту ще 60 років тому, про те, що стародавні люди почали використовувати злакові культури в першу чергу для створення пива, а вже потім навчилися робити з них хліб.

Печера, в якій археологи знайшли залишки продуктів для пивоваріння, належала натуфійцям, які жили в період приблизно 12 500-9500 років до нашої ери. Натуфійці в основному займалися полюванням, рибальством і збиранням зерна дикорослих злаків.

Це доводять знахідки, такі як жнивні ножі і зерносховища. Вчені вважають, що представники цієї культури першими перейшли від збирання до обробітку злаків. Крім того, натуфійці були одними з тих, хто одомашнили собак. Тепер же з’ясувалося, що стародавні люди ще й непогано розбиралися в пиві.

Крім солодових залишків, археологи знайшли на місці розкопок артефакти, які натуфійці, схоже, використовували при варінні цього напою.

 

 

 

 

 

Tags
загрузка...

Схожі статті

Close