Переведення годинника на зимовий час може спровокувати самогубства та інфаркти
Особливо тяжко переведення годинника перенесуть люди із хронічним безсонням, порушенням дихання під час сну, астматичними приступами, порушеннями мозкового кровообігу
Зовсім скоро Україна перейде на зимовий час. Безперечно, це великий стрес для всього організму людини.
Сомнолог Юрій Погорецький поділився інформацією, як на людину впливає переведення годинника та як правильно підготуватися до цього, – інформує 1NEWS.
Так, будь-яке переведення годинника негативно впливає на організм людини. Він зазначає, що порушення сну призводить до гіпертонії, метаболічного синдрому, імпотенції, зриву вагітності, у дітей — психопатії. Тому для того, аби бути здоровим — треба спати 8 годин на добу.
Вплив переведення годинника на організм людини
“Переведення годинника навіть для здорових людей без порушень сну, може призвести до збою адаптації. Вона (адаптація, — ред.) може тривати від декількох тижнів до двох місяців. Деякі люди не можуть пристосуватися до такого переведення і до півроку”, — пояснює Погорецький.
Особливо тяжко переведення годинника перенесуть люди із хронічним безсонням, порушенням дихання під час сну, астматичними приступами, порушеннями мозкового кровообігу. У цих людей можуть бути загострення аж до інсультів та інфарктів.
Також з моменту переведення годинника збільшується ризик виникнення суїцидальних думок та спроб. Посилюється неврологія та депресія у тих людей, для яких це було слабким місцем.
Як “безболісно” для організму пережити переведення годинника
Сомнолог зазначає, що важливо кожного дня протягом року підтримувати культуру сну, а до переведення годинника треба готуватися заздалегідь.
Погорецький рекомендує перед переведенням годинника почати лягати спати кожного дня на 10-30 хвилин раніше.
Відповідно до культури сну, лягати спати необхідно о 22 годині. За його словами, саме у цей час починається вироблення мелатоніну в організмі.
“Мелатонін — ключовий гормон у нашому організму, який відповідальний за імунітет, онкопротекцію, тиск, психоневрологію, метаболічні процеси, працездатність, гормональний стан, тестостерон, потенцію і лібідо. Всі порушення в організмі починаються вночі: йде гіпоксія (кисневе голодування, — ред.) від хропіння та недосипання, вночі починається зниження імунітету, якщо людина правильно не спить. Ключова інформація полягає у тому, що мелатонін виробляється у темряві та тиші”, — зазначає він.
Окрім фізичних та розумових навантажень сомнолог рекомендує не дивитися телевізор, не сидіти за комп’ютером та гаджетами за 2-3 години до сну, краще щось почитати.
“Синій екран вбиває від 40 до 60% мелатоніну, збуджує центр сну та заснути після перегляду телевізора важко. Краще почитати книжку чи газету”, — додає він.
Поради для гарного сну:
— позитивні емоції протягом дня;
— не зловживати кавою, чорним/зеленим чаєм, кока-колою та енергетичними напоями протягом другої половини дня. У другій половині дня треба переходити на обліпиховий або трав’яний чай, все те, що не містить кофеїну;
— ввечері рекомендується легкий секс, але без спортивних змагань;
— рекомендується більше кохання та взаєморозуміння: 20 обіймів на добу до сну.