Цікаве

Переможці Best Book Award 2020: список найкращих книжок

З 16 по 20 вересня проходить львівський BookForum, який цьогоріч перенесений в онлайн-режим. Сьогодні, 18 вересня організатори оголосили лауреатів найкращої книги року, за звання якої змагалися 400 книг від 72 видавництв. Про це повідомляє 1News.

Гран-прі виграла книга “Український буквар. Малюнки Георгія Нарбута”. Видавець книги – Олександр Савчук з Харкова. Видавець отримав головну нагороду за перше повне видання видатної пам’ятки української графіки в ідеальному художньому оформленні та поліграфічному виконанні.

 

Гран-прі конкурсу Best Book Award 2020

Також відомі лауреати конкурсу Best Book Award 2020 і в інших категоріях:

 • Класична українська література — “Апокриф” Лесі Українки / “Чотири розмови про Лесю Українку” Блаженнішого Святослава Шевчука та Оксани Забужко (видавництво “Комора”, Київ) — за потужність сенсів та гармонійну цілісність візуального виконання.
 • Сучасна українська проза – Яніна Соколова, Ольга Купріян. “Я, Ніна”(видавництво #Книголав, Київ) — за відверто розказану історію життя і боротьби з хворобою, сміливість порушити табуйовані дотепер теми та майстерну оповідь.
 • Сучасна українська поезія — Олена Герасим’юк. “Тюремна пісня” (видавництво “Люта справа”, Київ) — за поетичну неординарність.
 • Класична іноземна література в українському перекладі — Сапфо, Миртіда, Телесілла та інші. “Перші поетеси: Кодекс давньогрецької жіночої поезії” (видавництво “Астролябія”, Львів) — за гармонійне поєднання високої поезії з високою видавничою культурою.
 • Сучасна іноземна література в українському перекладі — Ден Сіммонс. “Терор” (“Видавництво Жупанського”, Київ) — за розширення читацьких обріїв.
 • Non-fiction – “Антологія української кінокритики 1920-х у трьох томах”(“Національний центр Олександра Довженка”, Київ) — за актуалізацію спадщини українського кіно 1920-х.
 • Біографія — Дмитро Горбачов. “Лицарі голодного Ренесансу” (видавництво “Дух і Літера”, Київ) — за ґрунтовне портретування та популяризацію творців українського авангарду.
 • Історія — Сергій Плохій. “Забуті покидьки східного фронту” (“Клуб Сімейного Дозвілля”, Харків) — за новаторство у представленні історичних студій.
 • Література для дітей від 0 до 5 — Наталка Малетич. “Привид, який не міг заснути”(“Видавництво Старого Лева”, Львів) — за тонке розуміння запитів найменших, а отже, найвимогливіших читачів.
 • Література для дітей від 6 до 8 — Оксана Драчковська. “Зайчик-нестрибайчик та його смілива мама” (видавництво “Чорні вівці”, Чернівці) — за делікатне висвітлення непростої теми, що завдяки мистецькій формі досягає дитячої свідомості та виховує людяність.
 • Література для дітей від 9 до 12 — Олег Гавріш. “Казки баби Гавришихи”(видавництво “Час майстрів”, Київ) — за прищеплення любові до справжньої книги, яку з цікавістю читаєш, з насолодою розглядаєш і з приємністю гортаєш.
 • Література для підлітків і YA — Катерина Міхаліцина, Станіслав Дворницький. “Реактори не вибухають. Коротка історія Чорнобильської катастрофи” (видавництво “Портал”, Київ) — за чесну і вражаючу розповідь про Чорнобильську катастрофу для підліткової читацької аудиторії.
 • Війна на Донбасі, анексія Криму, переселенці — Олег Сенцов. “Хроніка одного голодування. 4 з половиною кроки”(“Видавництво Старого Лева”, Львів) — за збереження критичного мислення і ціннісних орієнтирів в екстремальних умовах та за вміння по-різному й переконливо транслювати в книгах особистий досвід.

З повним списком лауреатів, а також володарів спеціальних нагород можна ознайомитися на сайті BookForum. Відзначимо, щорічний літературний фестиваль в рамках Форуму видавців у Львові за 23 роки існування зібрав понад 2500 унікальних авторів книг з різних куточків світу, 15 тисяч фахівців книжкової галузі. В рамках фестивалю проходять корисні воркшопи, презентації книг, виставки, сценічні читання і багато іншого. Цього року через карантинні обмеження фестиваль проходить в онлайн-форматі.

Джерело: BookForum

Back to top button