Цікаве

Партія фейкових донорів: журналісти показали, хто «фінансує» партію Тимошенко

Мільйони гривень, які протягом другого півріччя 2018 року надходили на рахунку партії «Батьківщина» в якості внесків, робилися через підставних осіб. Про це йдеться в сюжеті Максима Опанасенка для телепрограми «Наші гроші з Денисом Бігусом».

У другому півріччі 2018 року, коли стартувала активна фаза передвиборчої агітації лідера «Батьківщини» та кандидатки в Президенти Юлії Тимошенко, внески на рахунок її партії різко зросли.

Так, повідомляється, що у першому і другому кварталі 2018 року на рахунки «Батьківщини» надійшло 23 мільйони гривень, а вже у третьому і четвертому кварталах, коли розпочалася надактивна рекламна кампанія Тимошенко як кандидата у президенти, прості українці нібито пожертвували понад 130 мільйонів гривень.

За даними журналістів, аналіз звіту, «турне по кількох містах» і спілкування з так званими донорами партії показав, що напередодні виборів «Батьківщина» завела на свої рахунки ще більше «підозрілого кешу».

«Борди, телевізійні ролики, з’їзди та інші заходи – на все це партії і потрібні кошти. І всі платежі підозріло великі. Жителі сіл у другому півріччі 2018 року почали масово надсилати «Батьківщині» по 148-149 тисяч гривень. А деякі, по два, три, а то й чотири рази», – заявили автори розслідування

«Чому саме такі суми? Бо це межа, за якою починаються спеціальні фінансові перевірки», – додає журналіст.

В процесі перевірки цієї інформації журналісти з’ясували, що серед найбільших донорів «Батьківщини» є касирка супермаркету у передмісті Києва, безробітний мешканець Сум, його землячка, яка працює на автомийці і фіктивне підприємство, що записане на методистку з дитячого садочку в Умані.

Більшість опитаних «донорів» вперше чула про свої пожертви. Що вказує на використання партією персональних даних українців з метою легалізації коштів, отриманих невідомим шляхом.

У програмі розповіли, що мешканці двох сіл Одеської області пожертвували «Батьківщині» ледве не найбільшу кількість грошей – понад 4 мільйона гривень.

Як з’ясували журналісти, одна з донорів – Наталія Зубар, яка прописана у селищі Завалля. За даними звіту партії, 3 жовтня минулого року вона нібито перерахувала «Батьківщині» 149 тисяч гривень. Таку ж саму кількість грошей вона надіслала 4,5,16 жовтня, а за тиждень передала партії ще 130 тисяч гривень. Зазначається, що загалом за майже півроку жінка профінансувала партію майже  на 1,5 млн гривень, при цьому «щедра мільйонерка» працює касиром у супермаркеті.

На питання журналістів, чи платила вона зазначені кошти, жінка спочатку здивувалася, а потім розповіла, що давала свою картку племінниці, яка «десь працює і щось робила».

Як з’ясували автори програми, гроші партії Тимошенко надсилала і сестра Наталі Валентина Коречна, прописана у селищі Саврань на Одещині та її син Владислав.

Одна з жертводавців з Кіровоградщини, яка працює майстром манікюру і нібито внесла на рахунок «Батьківщини» майже 150 тисяч гривень зізналася, що зробити це її «попросила» певна людина з місцевого осередку партії, яка в свій час допомогла жінці з лікуванням доньки.

Також у розслідуванні повідомляється, що  передмісті Києва прописався корпоративний донор «Батьківщини» – компанія «Зернові традиції Лопатина», яка перерахувала партії два мільйони гривень. Зазначається, що підприємство фіктивне, зареєстроване на методиста місцевого дитячого садка, а вказане місце реєстрації – формальне.

Повідомляється також, що кількістю внесків у «Батьківщину» виділилися сумчани, які перерахували партії сотні тисяч гривень.

Так, згідно зі звітом партії мешканка Сумщини Галина Манько перерахували партії 700 тисяч гривень, проте у родині жінки пояснили, що спільного з політикою в неї нічого немає і не може бути, оскільки вона «свідок Єгови».

Інша сумчанка Наталя Степаненко нібито перерахувала партії 650 тисяч гривень. Її батьки заявили, що це нереально, оскільки дочка заробляє копійки.

У сюжеті програми також вказується, що щедрим донором політсили є і співробітниця автомийки Марина, яка у жовтні минулого року пожертвувала «Батьківщині» 460 тисяч гривень.

У розмові з журналістами,  вона спочатку взагалі не зрозуміла про що йдеться, але потім «згадала», що нібито перерахувала кошти. На питання, звідки в неї такі гроші, адже на автомийці зарплата невелика, жінка зазначила, що багато років там працює і гроші збирала на рахунку.

Зазначається, що у коментарі авторам розслідування сама лідерка партії Тимошенко заявила, що інформація про фіктивних донорів може бути провокацією СБУ. «Іноді за провокації платять великі гроші», – сказала вона

«Тобто, чинна влада нібито вливає в партію гроші для дискредитації», – іронічно припустили журналісти.

За другою версією Тимошенко – люди щиро жертвують кошти, але не хочуть говорити про це публічно, оскільки бояться за своє життя, бо в Україні нібито немає демократії.

На думку авторів публікації лідер «Батьківщини»  використовує фейкових донорів, щоб не показувати справжніх.

28 лютого в ефірі програми «Право на владу» Юлія Тимошенко прокоментувала сюжет про підставних донорів партії. За її словами, підприємці фінансують партію через інших осіб, щоб уникнути переслідування.

«Ми розібралися з цими фактами, і з’ясувалося, що ті підприємці-представники середнього класу, які хочуть сьогодні допомогти нам і перерахувати гроші, не можуть це зробити, тому що миттєво відкриваються кримінальні справи, знищуються ці підприємці. І тому вони знаходять своїх родичів, які не під ударом, і намагаються через них зробити внески, які сьогодні допомагають нашій партії «, – розповіла Тимошенко.

Два роки тому журналісти програми «Наші гроші з Денисом Бігусом» вже фіксували використання персональних даних українців при надсиланні платежів на рахунок «Батьківщини». Тоді партія використовувала в основному пенсіонерів, які на папері жертвували політичній силі тисячі гривень, а в реальності зізнавалися, що подібного не робили. Нині за цим фактом відкрито кримінальну справу.

Додамо, що 21 лютого правоохоронці повідомили про розкриття «піраміди» підкупу виборців на користь Юлії Тимошенко. Було проведено близько 40 обшуків у регіонах, де були виявлені кошториси з виділеними грошима на створення сітки з підкупу виборців. Серед фігурантів називають двох нардепів від «Батьківщини» Руслана Богдана та Валерія Дубіля.

Згодом з’ясувалось, що «піраміда» підкупу виборців Юлією Тимошенко могла обійтися у щонайменше кілька мільярдів гривень.

Tags
загрузка...

Related Articles

Back to top button
Close