Цікаве

Озонова діра над Антарктидою зменшилася до рекордного рівня

У 2019 році площа озонової діри над Антарктидою складає трохи більше пʼяти мільйонів квадратних кілометрів, що значно менше, ніж зазвичай спостерігають у середині вересня

Вчені зі служби моніторингу атмосфери імені Коперника (CAMS), якою керує Європейський центр середньострокових прогнозів погоди, вважають, що цього року озонова діра над Антарктидою стала найменшою за останні 30 років.

Про це інформує 1NEWS.

“Прямо зараз я думаю, що ми повинні розглядати це як цікаву аномалію. Нам потрібно дізнатися більше про те, що спровокувало її (озонової діри – ред.) зменшення”, — заявив заступник керівника CAMS Річард Энгелен.

У 2019 році площа озонової діри над Антарктидою складає трохи більше пʼяти мільйонів квадратних кілометрів, що значно менше, ніж зазвичай спостерігають у середині вересня. Минулого року розміри діри були більше 20 млн квадратних кілометрів, а в 2017 році — близько 10 млн.

Озон – це молекула, що складається з трьох атомів кисню. Він відповідає за фільтрацію шкідливого ультрафіолетового випромінювання від Сонця. Газ постійно виробляється і знищується в стратосфері, приблизно в 20-30 км над Землею.

Джерело: Укрінформ

Tags
загрузка...

Related Articles

Back to top button
Close