Цікаве

Ознаки нестачі вітаміну С і продукти, в яких його дуже багато

Серйозний дефіцит вітаміну С практично не зустрічається в сучасному світі. Цей найсильніший антиоксидант допоможе вам зберегти здоров’я і дуже потрібен імунітету.

В епоху великих географічних відкриттів нерідко зустрічалася цинга – гострий і загрозливий життю дефіцит вітаміну С. Це відбувалося через мізерний раціон, неможливо було зберегти свіжі фрукти і овочі тривалий час, а плавання тривали по багато місяців. Зараз цинга залишилася в минулому, але дефіцит тих чи інших вітамінів, в тому числі вітаміну С, не перестає бути актуальним.

Вітамін С – найсильніший антиоксидант, він допомагає організму справлятися із запальними і окислювальними процесами, протистояти інфекціям. Також він необхідний для роботи центральної нервової системи, надниркових залоз, допомагає підтримувати рівень цукру і засвоювати залізо. В організмі вітамін С не синтезується, він надходить тільки з їжею.

Однією з ранніх ознак дефіциту є зниження працездатності, млявість, швидка стомлюваність. При серйозному дефіциті, який ви можете отримати хіба що повністю відмовившись від свіжих фруктів і овочів на кілька тижнів, спостерігається кровоточивість ясен, анемія, ламкість волосся, зниження еластичності шкіри, часті простудні та інфекційні захворювання, супроводжувані ускладненнями.

Щоб не допустити дефіцит вітаміну С, досить просто правильно харчуватися. Складно знайти фрукт або овоч, в якому його немає. Вітамін С руйнується при термічній обробці, тому отримувати його найкраще саме зі свіжих продуктів. Справжнім чемпіоном є квашена капуста. Обов’язково варто включити в раціон цитрусові, ананаси, ківі, зелень, ягоди, болгарський перець, томати.

Back to top button