Цікаве

Осіння втома і хандра: дієтолог назвала причини

Причини скарг на втому, млявість і депресію восени можуть бути пов’язані не тільки зі зміною пори року, але і з рядом інших, більш серйозних факторів.

Про це  повідомила дієтолог Кляуз Вікторія, передає 1News. При цьому вона підкреслила, що не можна по одній скарзі, аналізу або симптому призначати лікування.

Недосипання

Через ранні сутінки ми починаємо вечора проводити вдома за комп’ютером або в соціальних мережах, причому засиджуємося до глибокої ночі і отримуємо недосип, зазначає дієтолог. За її словами, недосип є першою причиною втоми, причому “думати, що “відіспатися на вихідних” в результаті виправить ситуацію, велика помилка, бо це лише погіршить ситуацію”, стверджує експерт. За її словами, наш мозок “любить рутину”, для нього важлива сталість, тому зміна режиму кожні 5 днів – це зайвий стрес, а не відпочинок.

Дефіцит заліза

Якщо до симптомів “я втомилася” додається “постійно мерзну”, “у мене синці під очима”, варто як мінімум виключити брак заліза, запевняє дієтолог.

Осіння втома і хандра: дієтолог назвала несподівані причини

Щитовидна залоза

“Те саме “немає сил” плюс порушення сну, проблеми зі зниженням ваги, “емоційні вибухи” на рівному місці, а також випадання волосся, сухість шкіри можуть бути пов’язані з роботою щитовидної залози”, – підкреслює експерт.

Інсулінорезистентність

Інсулін допомагає глюкозі “перейти” з крові в клітини, і якщо чутливість клітин до інсуліну знижується, то і “палива”, глюкози, вони не отримують, а коли енергії немає – бути втомі, зазначає дієтолог.

Авітамінози

“Один із частих дефіцитів, який буде розвиватися в осінньо-зимовий період, це недолік вітаміну Д. Недолік складно заповнити тільки їжею, а ось дозу потрібно підбирати, виходячи з аналізів і ніяк інакше. Надлишок вітаміну Д також шкідливий, як і недолік”, – резюмує Вікторія Кляуз.

“Причин втоми набагато більше, я вказала лише найчастіші. Також нагадаю, що цей пост не керівництво з самодіагностики, і тим більше з лікування. Адже не можна по одній скарзі, аналізу або симптому призначати лікування. Нехай вас не торкнеться осіння хандра”, – зазначила дієтолог.

View this post on Instagram

Каждую осень? количество жалоб на усталость, вялость, быструю утомляемость стремительно возрастает Мы связываем это с авралом на работе, началом учебного года и сменой режима, с депрессией …#dr_klaus_элементы Но иногда бывают и другие причины, наиболее частые из них⬇️ ⠀ ?Недосып Когда темнеет раньше, вечера мы проводим дома, за компьютером, в соц сетях Засиживаемся до глубокой ночи и получаем недосып? А если так 5 дней подряд? Вот вам и первая причина усталости Думать, что "отоспаться на выходных" – исправит ситуацию – большая ошибка Это лишь усугубит ситуацию Наш мозг "любит рутину", для него важно постоянство, поэтому смена режима каждые 5 дней – это лишний стресс, а не отдых? ⠀ ?продолжение – листайте➡️➡️➡️

A post shared by Диетолог онлайн ПП рацион (@dietolog_dr.klaus) on

Джерело: Вікторія Кляуз в instagram

 

Back to top button