Цікаве

Опубліковані фото повного сонячного затемнення 14 грудня 2020 року

В Україні, це явище переважно спостерігали онлайн, завдяки трансляціям NASA та ЗМІ

Тисячі мешканців Чилі та Аргентини стали тими щасливчиками, яким вдалося цього року побачити повне сонячне затемнення наживо.

затемнення

В інших країнах, зокрема, в Україні, це явище переважно спостерігали онлайн, завдяки трансляціям NASA та ЗМІ, – інформує 1NEWS.

Барілоче

Протягом 24 хвилин молодий Місяць проходив перед сонячним диском і трохи більше, ніж на дві хвилини, повністю затьмарив світило.

початок

Повне сонячне затемнення відбувається, коли Сонце, Земля та Місяць вирівнюються таким чином, що останній заважає сонячному світлу досягнути нашої планети.

затемнення

Коли така подія відбувається в середині дня, вона призводить до раптової темряви на кілька хвилин.

Небо

За затемненням пильно стежили представники корінного народу мапуче, які проживають в Чилі та Аргентині

затемнення

Сонце у них символізує чоловічу силу, у той час, як Місяць – жіночу, тому момент їхнього з’єднання означає для аборигенів дуже багато.

затемнення

У їхній мові для сонячного затемнення є навіть свій термін, який перекладається як “смерть Сонця”.

затемнення

“Сонячні затемнення потрапляють в літописи по всьому світу протягом майже п’яти тисячоліть, – каже Таня де Салес Маркес. – Нескладно уявити, що повне сонячне затемнення завжди служило поганою ознакою, адже Сонце наче з’їдають, і на кілька хвилин день стає ніччю”.

Наступні повні сонячні затемнення відбудуться в Антарктиді (грудень 2021 року), Індонезії та Австралії (квітень 2023 року), США та Канаді (квітень 2024 року), Південній Європі та Гренландії (серпень 2026 року), а також у більшій частині Північної Африки та Близького Сходу (серпень 2027 року).

Місяць

Джерело: ВВС Україна

 

Back to top button