Цікаве

Онкологи розповіли, які симптоми можуть попереджати про рак підшлункової залози

Онкологи розповіли, які симптоми можуть попереджати про рак підшлункової залози

Рак підшлункової залози часто діагностують занадто пізно. Справа в тому, що його досить складно розгледіти під час звичайних обстежень, а специфічні симптоми бувають рідко.

Фахівці розповіли про ознаки, які можуть свідчити про одне з найбільш підступних онкологічних захворювань – рак підшлункової залози. Це захворювання характеризується високим ступенем летальності частково тому, що характерні симптоми виникають вже при поширенні метастаз, а рання діагностика ускладнюється розташуванням підшлункової залози, яка «закрита» іншими органами.

Тому британські лікарі радять звертати увагу на нетипові симптоми, які на перший погляд не пов’язані з органами травлення. Саме такі симптоми можуть допомогти виявити рак підшлункової залози на ранній стадії.

Один з таких симптомів – відчуття застуди. Пацієнти періодично раптово відчувають себе так, ніби застудилися. Піднімається невелика температура, спостерігається загальне нездужання, озноб, тремтіння, слабкість. Через деякий час цей стан проходить сам по собі або знімається засобами від застуди. Погіршення стану, характерного для ГРВІ, при цьому не спостерігається. Як пояснили онкологи, такий стан може бути спровокований запальним процесом, пов’язаним з пухлиною підшлункової залози.

Серед більш рідкісних ранніх симптомів може бути свербіж шкіри і висипання, проблеми з кишечником, тупий біль в нижній частині живота, швидке насичення під час прийому їжі, помаранчева сеча.

Онкологи відзначили, що всі ці симптоми зовсім не обов’язково означають рак підшлункової залози, але тільки лікар може поставити діагноз. Якщо вас щось турбує, не варто відкладати візит на огляд.

Back to top button