Цікаве

Оливкова олія захищає печінку від хвороб

Експеримент показав, що раціон, багатий оливковою олією покращує захищеність печінки від дії зовнішніх чинників з навколишнього середовища, інформує 1NEWS з посиланням на Країну Здоров’я.

Дослідження, проведене вченими з Університету Монастір в Тунісі та Університету Короля Сауда в Ер-Ріяді в Саудівській Аравії, показало, що вживання оливкової олії сприяє кращому захисту печінки від ушкоджень зовнішніми забруднювачами. Висновок про це фахівцями було зроблено після експерименту на щурах.

У випробуваннях брали участь 80 тварин. Частина з них отримувала у великій кількості оливковe олі.. Щури були розділені на сім груп, і в шести з них вони зазнали впливу гербіцидів в різних концентраціях.
Врезультаті було встановлено, що через шкідливу ​​дію хімікатів у всіх щурів відбулися негативні зміни в печінці, – але у тих тварин, які вживали оливкову олію, пошкодження органу були виражені в меншому ступені. У цих гризунів було виявлено підвищення антиоксидантної активності ферментів, що і забезпечило кращу захищеність печінки від руйнування.

Вчені порекомендували включати в меню оливкову олію. Гербіциди можуть міститися в рослинній продукції, в газованій воді. Під їх впливом гинуть певні види кишкових бактерій, з чим може бути пов’язаний розвиток таких захворювань, як синдром Альцгеймера, хвороба Паркінсона, ожиріння, депресія. Також гербіциди вражають нирки і печінку.

 

 

 

 

 

Tags
загрузка...

Related Articles

Back to top button
Close