Цікаве

Обмеження для батьків, які ухилялись від сплати аліментів

Більше 500 тис. українських дітей є жертвами ухилення від сплати аліментів із боку батьків.

Про це заявив міністр юстиції Павло Петренко в відео-роз’ясненні щодо виплати аліментів, опубліковане на сторінці Міністерства юстиції у Facebook, передає 1News.

“Більш ніж півмільйона українських дітей є жертвами ухилення від сплати аліментів із боку їхніх батьків – чоловіків”, – зазначив Петренко.

Він повідомив, що у зв’язку з цим Мін’юст ініціює низку новацій, які зроблять більш жорсткою відповідальність батьків перед дітьми і перед державою за ухилення.

Серед новацій, які пропонує Мін’юст, – обмеження виїзду за кордон, обмеження права на водіння автомобілем, обмеження і заборона на полювання, на носіння зброї.

“І ще одна новація, яку ми будемо пропонувати, це дозвіл матері або того з батьків, який проживає з неповнолітньою дитиною, мати можливість виїхати за кордон на відпочинок або на лікування зі своєю дитиною без згоди несумлінного батька, який ухиляється від сплати аліментів понад 6 місяців”, – уточнив Петренко.

Крім того, Мін’юст планує закріпити в законі посилення кримінальної відповідальності батьків, які ухиляються від сплати аліментів понад 1 року. А також, зазначив міністр, планується звільнення матерів, які будуть звертатися до суду, від сплати судового збору та авансового внеску під час виконання судового рішення.

 

Tags

Останні новини

Back to top button
Close
Close