Цікаве

Нобелівську премію з хімії присудили за створення батарей для гаджетів

Троє хіміків протягом 1970-тих вели розробки в області електрохімії і в результаті змогли отримати літій-іонні батареї, передає 1NEWS.

Нобелівську премію з хімії за 2019 рік отримають Джон Гуденаф (John B. Goodenough), Стенлі Уіттінгем (Stanley Whittingham) і Акіра Йосіно (Akira Yoshino) за розробку літій-іонних акумуляторів. Трансляція церемонії оголошення лауреатів велася на сайті премії.

Англійський хімік Стенлі Уіттінгем працював над розробкою методів отримання енергії, які могли б замінити викопне паливо, ще в 1970-роках. Він зробив з дисульфіду титану катод для літієвої батареї, в який можуть бути включені іони літію. Анод був частково виготовлений з металевого літію і був здатний вивільняти електрони. Однак через високу реактивності металевого літію батарея виявилася занадто вибухонебезпечною.

Американець Джон Гуденаф удосконалив катод, замінивши дисульфид титану оксидом кобальту. Така батарея могла створювати напругу до чотирьох вольт. Нарешті, японський хімік Акіра Йосіно створив перший життєздатний літій-іонний акумулятор, зробивши анод з поліацетилену, а катод – з оксиду літію-кобальту.

 

 

 

 

 

Tags
загрузка...

Related Articles

Back to top button
Close