Цікаве

Німецькі вчені з’ясували, в якому приміщенні є найбільший ризик заразитись коронавірусом

Науковці підкреслюють, що їхні дані - не абсолютна оцінка ризиків, а оцінка умов відносно одне одного

Нове дослідження з Німеччини розкриває несподівані факти.

Про це інформує 1NEWS.

Припустімо, ви перебуваєте в одному місці з людиною, інфікованою коронавірусом. Імовірність того, заразитеся ви чи ні, залежить відразу від декількох факторів, і йдеться не тільки про носіння масок.

Наприклад, якщо театральний зал або музей буде заповнений лише на 30%, а всі глядачі сидітимуть у масках, ризик заразитися коронавірусом удвічі менший, ніж під час походу в супермаркет.

Похід в театр за таких умов дослідники Берлінського технічного університету (Technische Universität Berlin) оцінили як навіть більш безпечний, ніж візит до перукаря. До місць з найвищим ризиком зараження, за їхніми даними, належать середня школа (за умови, що учні будуть без масок, а класи будуть повними), офіси зі співробітниками без масок і фітнес-клуби з відвідувачами в масках.

Під час розрахунків вони виходили з того, що приміщення провітрюють, а учасники дотримуються соціальної дистанції та правил гігієни.

Ризик зараження коронавірусом у різних приміщеннях

За одиницю підрахунку ризиків взяли індекс репродукції (R). Якщо інфікована людина перебуває в приміщенні й може заразити максимум одну людину, R дорівнюватиме одиниці. Якщо ймовірність зараження дуже низька, то індекс репродукції становить менше одиниці. Умови, за яких R більше одиниці, можна вважати сприятливими для поширення коронавірусу. До них належать ресторани, фітнес-клуби, басейни, школи та офіси на кількох людей. Неважливо, заповнені вони наполовину або ще менше, носять маски відвідувачі чи ні.

При цьому дослідники Берлінського технічного університету не розглядали варіанти коронавірусу з різними мутаціями. Вважають, що вони здатні поширюватися набагато швидше. Науковці підкреслюють, що їхні дані – не абсолютна оцінка ризиків, а оцінка умов відносно одне одного. Поки що наукових даних занадто мало, щоб точно стверджувати, що, наприклад, перукарні небезпечніше театрів. Однак ці дані можуть допомогти в розробці подальшої стратегії відкриття ресторанів, крамниць і спортивних установ у Німеччині.

Джерело: Німецька хвиля

Останні новини

Back to top button