Цікаве

Незвичний експорт з України: скільки та куди незвичних товарів країна експортувала минулого року

Час від часу в мережі з’являються новини про незвичайні продукти, які експортує Україна. Так минулого року ЗМІ масово розміщували новини про експорт жаб’ячих лапок, устриць, равликів та чорної ікри.

В цьому мережу сколихнули новина про великі партії джмелів, які експортують з України. Згодом виявилося, що джмелів насправді ми не експортуємо, а під цим кодом веземо бджіл, павуків та мотилів.

Проглянувши митну базу, було виявлено, що Україна насправді не експортує жаб’ячих лапок, устриць та джмелів. Хоча в 2017 році одна партія джмелів таки була відправлена до Росії.

Натомість ми експортуємо в невеликих обсягах чорну ікру, виноградних равликів, бджіл, кліщів та павуків. Скільки та куди незвичного експорту країна відправила минулого року, — розповідає 1News.

Чорна ікра

Чорна ікра, равлики, бджоли та бойові кліщі. Що відомо про незвичний експорт з України 02

В Україні успішно виробляють чорну ікру осетрових. Однак, через специфіку такого бізнесу, наразі обсягів ікри недостатньо для повномасштабного експорту.

Так в 2017 році Україна експортувала 223 кг чорної ікри на $168 тис. Найбільша партія в 53 кг була відправлена компанією ТОВ-СРП «ОСЕТР» в березні минулого року до США по $550 за кілограм. Це ферма по виробництву ікри осетрових знаходиться за 40 км від Києва в місті Українка.

Компанія належить підприємцям Максиму Мостовому та Сергію Мешковому.

Підприємство розташоване біля Трипільської ТЕС, що входить в державну генерацію «Центренерго», на водозабірної каналі, який використовує ТОВ-СРП «ОСЕТР».

Ще 170 кг чорної ікри було продано через магазини безмитної торгівлі — дьюті-фрі.

Так ТОВ «Бф Енд Гх Тревел Рітейл Лтд», яка управляє дьюті-фрі в аеропорту «Бориспіль», продала 135 кг чорної ікри. Ще 9 кг ікри було продано СП «Д’юті Фрі Трейдінг» – компанія здійснює безмитну торгівлю на кордонах України з Білоруссю, Угорщиною, Польщею, Придністров’ям, Румунією та Словаччиною.

Інша мережа безмитної торгівлі, яка працює в аеропортах «Бориспіль», «Жуляни», «Запоріжжя», «Львів» та «Харків» під управлянням яка ПП «Паво Груп», продала 26 кг чорної ікри.

Важко сказати, скільки саме української ікри було продано через дьюті-фрі.

Виноградні равлики

Чорна ікра, равлики, бджоли та бойові кліщі. Що відомо про незвичний експорт з України 03

Україна — експортер равликів. У 2017 році наші бізнесмени продали в інші країни 347 тонн виноградних равликів (Helix Pomatia). Всі партії, крім однієї в Польщу (5 тонн), пішли в Латвію.

Один кілограм наших равликів продавався на експорт по $1-1,3. У порівнянні з 2016 роком ціни на українські равлики трохи виросли. Загальна вартість експорту равликів в 2017 році становила $360 тис.

Покупцями наших равликів були три компанії з Латвії: Gardumeli, GAVENTA, BALTIC SNAILS і польська ATLAS. В деяких з цих компаній українські равлики переробляють наші заробітчани.

Продавали Helix Pomatia: ПП «Гуд Вуд» (140 тонн), ТОВ «Равлик» (71,4 тонн) і «Луцкекспортер» (127 тонн) та «Органік Ескарго» (5 тонн) та фізособа Леонід Антонов (3 тонни).

В Латвії та Польщі українські равлики доводять до стадії готовності — начиняють спеціальними соусами та маринадами. Далі вони фасуються під брендом східноєвропейського переробника і продаються в країнах Західної Європи.

Різниця ціни становить приблизно п’ять разів. Тобто ми продаємо сировину в п’ять разів дешевше, ніж вже перероблені наші равлики в Латвії відправляються в Лондон.

У київських супермаркетах теж можна знайти українських равликів вже готових до вживання. Вартість одного кілограми від 120 гривень.

Всього, на даний момент, в Україні працює десять равликових ферм.

Бджоли

Чорна ікра, равлики, бджоли та бойові кліщі. Що відомо про незвичний експорт з України 04

Експорт бджіл – ще одна незвична стаття експорту. В 2017 році з України було експортовано бджіл на $226 тис. В основному експортувалися бджолосім’ї карпатської породи в спеціальних бджлопакетах.

Також було дві партії на експорт бджіл в сплячому стані в коконах та одна невелика партія земляних джмелів в російський Бєлгород.

Обсяг експортованих бджіл митниця вимірює в кілограмах. Таким чином минулого року було продано в інші країни 142 тис кг бджіл.

Основним споживачем українських бджіл була Росія. До цієї країни було експортовано комах на $157 тис. Бджоли купували російські фізособи-підприємці. До речі, відправниками комах з України також були ФОПи.

Крім того, Україна експортувала до Молдови бджіл на $13,4 тис., на $24 тис. — до Німеччини, на $19 тис. до Китаю та на $11 тис. бджоломаток до Польщі.

Кліщі та павуки

Чорна ікра, равлики, бджоли та бойові кліщі. Що відомо про незвичний експорт з України 05

Агенти біологічного захисту рослин (ентомофаги) – нетиповий експортний продукт України. Під агентами біологічного захисту маються на увазі хижі кліщі, які захищають культурні рослини від певних шкідників. Як це працює? Запускають в теплицю партію таких кліщів (які абсолютно безпечні для людей), де вони знищують своїх природніх ворогів.

Таких захисників Україна експортувала в 2017 році на $653 тис. Кліщі постачалися у дві країни – Росію та Казахстан. На першу прийшлося більше половини обсягів кліщів.

Комах постачали три компанії: ТОВ «Біопродакшн» ($120 тис.), ТОВ «Біо Захист» (на $381 тис.) та ТОВ «Райзин Резалтс» (на $150тис.).

Павуків Україна експортувала на $3,8 тис. В інші країни постачалися тарантули, павуки-птахоїди, Брахіпелма боемі, Моноцентропус Балфурі та Тринідадський шеврон.

Серед них найбільше було експортовано тарантулів – 120 штук та павуків птахоїдів – 110 штук. Павуків експортувала лише одна компанія — ТОВ «Біон Тераріум-Центр». Найбільше компанія продавала павуків до Японії.

Источник: БизнесЦензор

Загрузка...

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Загрузка...
Реклама Novostimira
Close