Цікаве

Невдовзі з’являться супервакцини від грипу, гепатиту та ВІЛ

На думку вчених, цілком можливо, що скоро відбудеться справжня революція в розробці вакцин, інформує 1NEWS з посиланням на Діалоги.

Британські дослідники виявили особливе місце в оболонці вірусу грипу, структура якого не змінювалася протягом останніх 50 років, і застосували його для створення ще однієї універсальної вакцини від хвороби, повідомляє Nature Communications .

– Такий підхід можна застосувати не тільки для створення вакцини від грипу, а й від безлічі інших патогенів, з якими ми поки не можемо нормально боротися. Цілком можливо, що скоро відбудеться справжня революція в розробці вакцин, – заявив Крейг Томпсон з Оксфордського університету.

Вчені вважають, що аналогічним чином можна створити вакцини від гепатиту і навіть ВІЛ, аналізуючи те, як еволюціонував вірус в минулому і які частини його змінювалися найменше.

Щорічно епідемії грипу вбивають сотні тисяч людей. Боротьба з хворобою ускладнюється тим, що у вірусу є три різновиди, тому складно спрогнозувати, який вид найбільше пошириться в найближчому майбутньому. Крім того, вакцинація дозволяє виробити імунітет лише до одного або кількох штамів.

 

Tags

Останні новини

Back to top button
Close
Close