Цікаве

Неподалік від Землі вчені виявили дві планети потенційно придатні для життя

Астрономи виявили дві планети земного типу, які обертаються навколо своєї зірки за 12,5 світлових років від Землі. Вони фактично розташовані у тому ж космічному районі галактики, що і наша Сонячна система, інформує 1NEWS з посиланням на aspekty.net.

Як пише Newsweek, це десята й одинадцята планети, які були виявлені в рамках міжнародного проекту співпраці, запущеного у 2016 році й націленого на пошуки світів навколо зірок поблизу. Вчені використали низку інструментів для дослідження космосу, розкиданих по всьому світу. Серед них CARMENES в Обсерваторії Калар-Альто і Muscat2 телескопу «Карлос Санчес» в Іспанії, а також обсерваторію Лас-Камбрес у Каліфорнії, США.

Дослідники з Університету Геттінгена й Інституту астрофізики на Канарських островах (IAC) виявили, що планети обертаються навколо Зорі Тігардена в сузір’ї Овен. Сама зірка була відкрита у 2003 році. Зоря Тігардена — це червоний карлик. Вона відносно холодна і невелика. Її маса складає всього лише десяту частину від маси Сонця. А температура на поверхні сягає 2704 градусам за Цельсієм. В космічних масштабах вона розташована відносно близько до Землі. Однак, помітити її було важко через тьмяність. Вчені пильно стежили за зіркою, шукаючи доказів, які б вказували на існування планет поблизу неї.

«Ми спостерігали за зіркою три роки, шукаючи зміни у її швидкості», — сказав один з авторів дослідження з Університету Геттінгена.

За його словами, дані, зібрані за цей час, вказують на присутність біля зірки двох планет, які трохи більші, ніж Земля за розміром. Їхня орбіта розташована в так званій «зоні життя». Цим терміном вчені називають регіон на відстані від гарячої зірки, в якому може існувати рідка вода. А це ключовий компонент для виникнення життя у тому вигляді, в якому воно відоме людству.

«Цілком вірогідно, що дві планети входять у більшу систему», — сказав інший співавтор дослідження Стефан Драйцлер.

 

 

 

Tags
загрузка...

Related Articles

Back to top button
Close