Цікаве

Названий спосіб запобігання деменції за допомогою харчування

Симптоми деменції включають когнітивні розлади, і для їх запобігання експерти NHS (Національна служба охорони Здоров’я Великобританії) рекомендують уникати певних продуктів і напоїв, а також дотримуватися певного формату харчування.

Деменцією називають групу порушень, пов’язаних з постійним зниженням функції мозку. Існує ряд різних типів деменції, найбільш поширеним є хвороба Альцгеймера. Вчені стверджують, що внесення деяких змін в спосіб життя може знизити ймовірність появи хвороби Альцгеймера в подальшому.

Фахівцями з NHS був названий спосіб запобігання деменції за допомогою харчування.

“Один з найпростіших способів обмежити ризик розвитку деменції-уникати червоного м’яса, масла і сиру, а також випічки, солодощів, смаженої їжі”, – цитує видання доктора Дебору Лі.

За її словами, існує оптимальний режим харчування, званий MIND. Він був спеціально розроблений для підтримки здоров’я мозку, запобігання небезпечного зниження когнітивних функцій. Даний тип харчування характеризується поєднанням відомої середземноморської дієти і дієти DASH, розробленої для гіпертоніків.

“Нам ще багато чого невідомо про зв’язок між їжею і деменцією, але існує багато досліджень, що підтверджують: те, що ми їмо, особливо важливо для здоров’я мозку. Режим харчування MIND включає десять корисних і виключає п’ять шкідливих для здоров’я продуктів, які були відібрані на основі переконливих наукових даних про їх користь або шкоду для ЦНС”, – сказала доктор Лі.

Вона пояснила, що даний тип харчування особливо наполегливо рекомендує споживати зелені листові овочі – було доведено, що вони ефективно гальмують когнітивне ослаблення. Також він включає велику кількість горіхів, ягід, бобів, цільного зерна, риби, птиці, оливкової олії. Допускається червоне вино.

“Наявні дані показують, що люди, які суворо дотримуються MIND, можуть знизити ризик розвитку хвороби Альцгеймера до 53 відсотків”, – констатує експерт.

Back to top button